Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek alkoholista vagyok?

Szerintetek alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Nem volt könnyű gyermekkorom és 15 éves koromtól 20 éves koromig szinte minden este részegre ittam magam. 20 éves koromba az utolsó pillanatba leálltam vele(akkor már reggeltől estig ittam,kirugtak munkámból,kapcsolatom megszakadt,fél lábbal már a börtönbe voltam). Aztán nösülés,különköltözés kicsit megembereltem magam.Vannak időszakok 1-2 hónap amíg iszok(nem durván de 2-3 sör lemegy esténként)aztán van hogy évekig semmi,most 40 vagyok de az utóbbi 3 évbe elég sok ivós időszak volt(pár hónapig mindennap,pár hónapig semmi).
2020. okt. 14. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Ha minden egyes nap megiszol akár egy sört, az alkoholizmus.
2020. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A napi ivas az kulturalt formaban nem fuggoseg.

Elhiszem, hogy te ilyenkor a hatas miatt ra is vagy kattanva.

Szerencsere nem szamit veszelyesnek, de nem jo tendencia. Legyen ketto sor, de legyen egy hatar, amit nem lepsz at.

A teljes absztinenciaval az a bajom, hogy ha picit iszik az illeto, ugy erzi, most mar mindegy, elszurta, akkor mindegy mennyi.

Lazulj, ha nem birod, de kevesebbel. Ketto sor max.

2020. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bármit csinálunk naponta hosszú időn keresztül, az függőséghez vezet. Egyfajta tradíció lesz. Nem kell lepontozni emiatt, racionális értelemben az alkoholizmus nem egy pejoratív kifejezés.
2020. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkortól függőség, mikortól azért iszol alkoholt, mert nem muszály ahoz, hogy elmúljon az utána való sóvárgás érzés. Tehát mikor semmiképpen sem vagy képes meglenni nélküle.
2020. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod szívesen meghallgatom, hogy milyen gyerek korod volt. Írhatsz privátban, ha van kedved!
2020. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, tipikus függő, alkoholista önbecsapás.
2020. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A függō nem tudja pár hó apra letenni, aztân megint inni és letenni. A függő, van ilyen a környezetemben, a saját gyerekéért, akit imád sem tudja letenni fél napra se...
2020. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 éve dohányzom, betegség idejére le tudom tenni, de attól még függő vagyok, mert újra elkezdem, amint lehetőség adódik rá. Ideiglenesen bármelyik függőséget szüneteltetni lehet, de ha adódik pl. egy negatív életesemény, akkor újra a szerhez nyúlunk, ahogy a kérdést kiíró személy is.
2020. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy a szóbanforgó személy valószínüleg nemcsak egy sört iszik meg esténként.
2020. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!