Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakran félek attól, hogy...

Gyakran félek attól, hogy megőrülök vagy őrült vagyok, aki olyan beteg az is fél így tőle?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Hogyan mutatkozik meg nálad az 'őrültség'?
2020. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez a pánikbetegség egyik fő tünete. Szokott lenni pánikrohamod?
2020. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Na, az igazi őrült az nem foglalkozik azzal, hogy ő őrült-e? Sőt! Normálisnak gondolja magát. Ha te azt gondolod hogy őrölt vagy, akkor megnyugodhatsz,NEM vagy őrült! :)
2020. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nekem azt mondta a pszichiáterem mikor ugyanezzel kerestem fel,hogy aki őrült,az nem tudja hogy az,tehát nem fél tőle.

Nyugi ha őrült lennél azt hinnéd az a természetes,nem paráznál rá. Ez szorongás,amit viszont kezelni kell mert rosszabbodhat.

2020. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha még nem vertél agyon senkit rohamodban nem vagy örűlt csak ideggyenge.Szedj sok B vitamint
2020. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát amikor ilyen érzéseim vannak, akkor jönnek mindenféle idióta gondolatok, amik számomra annyira irreálisak, hogy az hihetetlen.


Azt mondják erre, hogy kényszergondolat, de hihetetlen számomra.

2020. okt. 15. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig az. Ezeket a gondolatokat nem tudod elűzni (max. kis időre ha sikerül teljesen lefoglalni magad),mindig újra és újra "visszatolakodnak" a fejedbe. Sokszor olyan lehetetlen gondolatok hogy csak na. A leggyakrabban betegségekkel és/vagy fertőzésekkel kapcsolatosak ezek a gondolatok. Ezenkívül vannak szexuális jellegű,vallási jellegű és erőszakos tartalmúak is (pl valaki attól fél,hogy bántani fogja a saját gyerekét,persze nem teszi meg de maga a gondolat is ijesztő). Emiatt pedig elkezdesz félni,szorongani, ez a szorongás sajnos állandósulhat ezért kell a doki ahogyan írtam is :) Kitartás.
2020. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!
2020. okt. 15. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta
jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Sokkal jobban, köszönöm!

Ritkán vannak még kényszergondolataim, viszont már tudom kezelni és nem okoz olyan stresszt, mint anno.

jan. 1. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!