Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van más kiút az öngyilkosságon...

Van más kiút az öngyilkosságon kívül?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén már régóta gondolkozom rajta, hogy be kéne fejezni ezt az életnek csúfolt létezést. Gyerekkoromban sok rossz élmény ért emiatt alakulhatott ki nálam egyfajta nagyon erős félelem az emberektől és attól, hogy bántani fognak, elítélnek.

Sok tervem volt például az, hogy egyetemre menjek. Rájöttem nem fog menni meg amúgy is felesleges, ilyen személyiséggel mint ami nekem van sose fogok olyan munkát kapni ahol nem néznek le, nem használnak ki. Lehet az vár rám, hogy hajléktalan legyek, mert egy ilyen életképtelen, szerencsétlen ember nem kell sehova sem.

Magányos vagyok, úgy érzem nincs egy olyan ember a világon aki megértene. Az emberek többségét nem érdekli, hogyan tapos bele mások lelkébe ok nélkül csak mert miért ne. Olyan lelketlen, kilátástalan világban élünk, nagyon elkeserítő.

Jelenleg ott tartok, hogy próbálom legyőzni az életösztönt és kiszabadulni ebből a világból ahova nem vagyok való.

Mert úgy érzem az emberek egész életemben csak belém fognak taposni ennek meg nincs értelme mert csak fáj.

Szeretem a szüleimet de úgy érzem nekik is csak egy teher vagyok és jobb lenne nekik nélkülem. Napok óta az jár a fejemben, hogy meg akarok halni.

Nem tudom mit tegyek van-e ebből kiút ha már évek óta ebben az állapotban él az ember...



2020. okt. 17. 23:58
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia.

Mindenképp beszélj erről a szüleiddel, lehet érdemes lenne akár egy pszichológus is vagy egy közeli barátot beavatni és együtt dolgozni a problémán. Ne add fel kérlek, rengetegszer lesz még kaka a helyzet. Nagyon sok rossz dolog történik majd még ami szépen lassan ha fájdalommal is de megedz minket; lelkünket és jellemünket. Kitartást! :) mindenkinek nehéz néha, nehezen lehet dolgokat kezelni az életben, de utólag minden könnyebbnek tűnhet.

2020. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú? Lány?
2020. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kék vonal

Keress rá.

2020. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csakis a pszichiáter segíthet.
2020. okt. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami benne van, aki mennynek és földnek Ura, nem lakik emberkéz alkotta templomokban, nem szorul emberi kéz szolgálatára, mintha hiányt szenvedne valamiből, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. Az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakjon az egész föld színén, meghatározta elrendelt idejüket és lakóhelyük határait, hogy keressék az Istent, hátha kitapinthatják és megtalálhatják, hiszen nincs messzire egyikünktől sem

Cselekedetek 17:24‭-‬27


Az élet értelme, hogy Istent megtaláljuk, és ahogy a fentebb idézett részben mondja a Biblia, nincs messzire egyikünktől sem. Vagyis ha teljes szívvel keresed, meg is fogod találni. Ha akarsz adni ennek egy esélyt, én szívesen segítek. Írj privátban!

2020. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ötöske, vajon miért mozdul rá sok vallásos a könnyen manipulálható, gyenge jellemű emberekre?
2020. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Cselekedetek 17:24‭-‬27"

Ez milyen Biblia?

Ebből a részből úgy tűnik, mintha azért teremtette volna Isten az embert, hogy legyen kivel bujocskaznia...

2020. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek Lóránddal, hogy Isten keresése kiút.


Nagyon sokan kihasználják a másikat a világban, ezért nehéz akár egy olyan emberre bukkanni, akiben lehet bízni, de azért vannak, még akkor is, ha nagyon kevesen. Például bármit mondanál nekem, én nem ítélnélek el.

2020. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Élsz még?
2020. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!