Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, kényszer vagy...

Szorongás, kényszer vagy skizofrénia?

Figyelt kérdés

Vannak irreális gondolataim, amik főleg misztikusabb témában fordulnak elő. Bár, ha belegondolok, gyakorlatilag bármibe beletudom loholni magam.

Tisztában vagyok azzal, hogy ezek a gondolatok abszolút nen reálisak még is akárhányszor átfut az agyamon, lever a víz vagy feszültebb leszek...

Miért érzek ilyen tüneteket, főleg úgy, hogy tudom ezek elképesztő butaságok?!



2020. okt. 23. 11:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
49%

A skizofrénia hallucinációkkal jár, amikor nem tudod megkülönböztetni a valóságot és a képzeletet.


Irreális gondolatai mindenkinek vannak. Ezt hívják fantáziának. Legyél művész és úgy ki tudod csatornázni a világnak ezeket a képeket.

2020. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Én azt hallottam, hogy a skizofrén pl nem tudja realizálni magáról, hogy ő skozofren, pont azért nem, mert számára az a valóság, amit ő hisz. S benne meg sem fordul, hogy ez butaság lenne.

2020. okt. 23. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, ha írnál valami konkrétumot is a gondolataidról. Nézz bele az ezotéria kategóriába. Tele van hasonló emberekkel, akik komolyan hisznek ezekben, Te legalább rájössz, hogy baromságokra gondolsz. Sokkal értelmesebb vagy, mint a legtöbb közülük.
2020. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3,as köszi!

Nem igazán néznék be abba a topikba.


A gondolataim főleg azért vannak, mert amikor olvasok valami komolyabb mentális betegségről, pl paranoia vagy skizofrénia. Akkor ha egy konkrét tünetről van szó, hajlamos vagyok azon gondolkodni, hogy mi van, ha majd én is ezt fogom hinni... S ha csak úgy eszembe jut, akkor szorongok, hogy jézusom, akkor most már ilyen komoly bajom van és biztosan igx alakul ki...

2020. okt. 23. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1: A skizofrénia nem feltétlenül jár hallucinációval, és a hallucináció sem feltétlenül jelez skizofréniát.

Kedves kérdező, te szorongsz.

2020. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
S mi szokott segíteni az ilyesfajta szorongáson?
2020. okt. 23. 18:10
 7/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus, esetleg pszichiáter.
2020. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval egyéb hétköznapi megoldás, amihez esetleg nem kellene mindenféle gyógyszert szedni? Ne értsetek félre, nincs bajom a gxógyszerekkel, ha kell kell.
2020. okt. 23. 18:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél gyógyszert szedni, azzal nincs gond, ezért ajánlottam pszichológust. Ő gyógyszert nem írhat fel, mert nem orvos. Egyedül viszont kicsi az esély a gyógyulásra.
2020. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a hozzászólást!


S érdekes, hogy a szorongás, amiről nem is gondolná az ember, hogy így megtudja keseritrni az ember életét, mennyire rossz érzéseket tud produkálni.

2020. okt. 23. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!