Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a kapcsolatfüggőségből?

Van kiút a kapcsolatfüggőségből?

Figyelt kérdés
Sajnos már évek óta kapcsolatfüggőségben szenvedek és nem tudok kigyógyulni ebből. Az a legnagyobb problémám,hogy félek a magánytól meg az egyedülléttől. Nem szeretek egyedül lenni muszáj,hogy legyen mellettem egy társ. Ha pl rossz a kapcsolat én akkor se szállok ki belőle inkább szenvedek. Valaki esetleg küzd még ilyen problémával?
2020. okt. 27. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust esetleg, ő jobban tudhatja.
2020. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Van. Egyedül kell lenni egy ideig (pl 1 évig), és megtanulni egyedül is boldognak lenni. Személyiség fejlődésnek hívják, nem mindig kellemes, de mindenképpen megéri. Olyan, mint pl a diéta, vagy az edzés.
2020. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 es na pont ez az amire nem vagyok képes egyedül lenni :( Meg mi a jó az egyedüllétben? Szerintem semmi. Mennyivel jobb az ha van melletted egy szerető társ akihez odabújhatsz. Én nem tudnám társ nélkül elképzelni az életem.
2020. okt. 27. 08:46
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Igénytelen vagy... egy rossz kapcsolatnál ezerszer jobb szingli lenni. Ki olyan hülye hogy benne maradjon egy rossz kapcsolatban egy olyannal akit nem is szeret csak azért mert nem akar egyedül lenni? Az emberek többsége ilyen, ez egy borzasztó nagy ostobaság és soha nem értettem meg ezt a gondolkodásmódot. Én soha nem tudnék hozzáérni egy olyan emberhez, akihez nem vonzódom nagyon, egy olyannal lenni akibe nem vagyok szerelmes pedig maga lenne a pokol.
2020. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tofika2 válasza:

4es: Én ismerek sok olyat pl tesómat aki nem is vonzódott elöször a párjához aztán idővel kialakult, és jelenleg már a férje.

Sohasem szabad első benyomásnál már eldobni valakit, sok embert látok akiknek azért nincs párjuk mert túl válogatosak.

Nyilván legyen ápolt, de akkor is, én is zúgtam már bele valakibe aki olyan messze volt az ideálomtól mint Makótól Jeruzsálem, mégis 4 hónapon át órákat bőgtem miatta.

A kérdezőnek meg csak annyit, hogy próbálj meg kimenni belőle, menni fog hidd el, van olyan ismerösöm aki azt javasolt hogy foglalkozzanak az ilyenek(kapcsolatfüggök de mások is akiknek bármilyen függöségük van) a hit dolgaival(értem azt hogy Biblia olvasás, Isten keresése), hidd el müködik.

2020. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ötös igen nyilván minden ember más, nagyon durván eltérőek vagyunk. Nekem jelenleg is és az elmúlt években is pontosan azért nem volt párom, mert valóban túl válogatós vagyok. De sajnos erről nem tehetek, nekem pl. nagyon fontosak a külsőségek ha ez nem stimmel, Onnantól kezdve csinálhat bármit a férfi bánhat velem úgy, mint egy hercegnővel képtelen leszek neki igent mondani, mert, most durva leszek, de hányok Még a gondolattól is... Ezért, számomra egy földönkívüli dolog az, ha az emberek belemennek olyan kapcsolatokba, amikor nem vonzódnak a másikhoz. És persze ha a fizikai vonzalom megvan, de a személyiségével van gond, akkor is nemet kell mondanom...

Lehetnek gold digger is , de sajnos ahhoz is túl gyenge a gyomrom...

Vajna Timi számomra egy külön faj És csodálom hogy ép ésszel kibírta az éjszakákat. Meg nyilván van még 1000 másik ilyen nő.

2020. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tofika2 válasza:
Tudod ez fejben dől el :). Ezt úgy mondom hogy én is az voltam, amig egyszer meg nem próbáltam nem csak a külsöségekre figyelni, azóta már más a helyzet. Neked is ezt javaslom, én is sokmal jobban szeretek társ mellet lenni aki megbecsül mint egyedül. Igazából én inkább sajnállak, sosem fogod megtudni milyen az igazi szeretet, amikor a másikat úgy fogadod el ahogy van. :(
2020. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tofika2 válasza:
+ még egy megjegyzés: Neked is vannak külső és belső hibáid, és neked se esne jól ha valaki ez miatt utasítana vissza. Senki sem tökéletes épp ezért olyan jó hogyha eltudod fogadni a másikat olyannak amilyen.
2020. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Engem pont Nem kell sajnálni😉 sajnáld inkább kapcsolatfüggő kérdezőt, aki inkább él egy rossz kapcsolatban, mint egyedül. Ez is valamilyen súlyos mentális betegségre utal. Én pedig pont hogy azokat sajnálom, akik bármilyen undorító, akár agresszív pasival összejönnek csak a pénzért. A gyomrom felfordulna minden nap. Nekem a munkám és a művészet hez kötődik, én az emberekre is úgy nézek mint egy művészeti alkotásra. Már akire lehet. Arra a nagyon szűk rétegre.

Egyébként nem külső hibám hála az égnek nem nagyon van, azt gondolom hogy talán ezért is várhatom el hogy a férfi is legyen egy bizonyos szint felett. Művészlélekként némi mentális problémám már valóban van, azért is vagyok itt ezen a fórumon, mint ahogy én is tolerálok, Velem kapcsolatban ezt kell

2020. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud segíteni neked.
2020. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!