Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak áldozataiból egyáltalán lehet egészséges felnőtt ember? Azután, hogy 6 évesen látja, hogy az apja véresre veri az anyját?

Figyelt kérdés
Szerintem ez akkor sem lehetséges, ha az ember alapvetően genetikailag nem hajlamos a mentális betegségekre. Nekem a genetikai háttér ebből a szempontból a legrosszabb. Kiskoromtól kezdve gondok voltak velem mentálisan, felnőttként Három súlyos mentális betegséget diagnosztizáltak nálam. Amit leírtam, annak hat évesn a tanúja voltam, Eddig erről még a pszichológusnak sem beszéltem, mert nem tudok, viszont kétszeresen jönnek vissza ezek az emlékek minden egyes nap. Hogy várják el, hogy ilyen gyerekkor után, normális Az életben funkcionáló ember legyen valakiből? Gyűlölöm az apámat, gyűlölöm az életet, és gyűlölöm saját magamat is. 26 évesen Úgy emlékszem ezekre a dolgokra, mintha tegnap lett volna. Nem tudom elképzelni, hogy mit mondhat erre pszichológus vagy bárki.
2020. okt. 31. 09:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Engem volt hogy rángatott, fellökött, ordított, szitkozódott, Lehordott mindennek. Ezen a bizonyos éjszakán, amikor ki akartam szökni a szobából, visszarángatott, megütött, és visszadobott az ágyba. Hogyan is kellene így normálisnak lennem?
2020. okt. 31. 09:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, beszélj róla, vagy említsd meg, hogy "vannak olyan dolgok amelyekről úgy érzed nem tudsz beszélni, de mai napig hatással vannak életedre".

Azt, hogy mit mondana erre, nem tudhatod, a feldolgozásban tud segíteni. Ha esetleg ő nem, akkor addig kell menni, amíg neked megfelelőt nem találsz.

2020. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy itt leirtad, nem tudnad irasban atadni neki?
2020. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!