Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egészséges vagyok mentálisan?

Egészséges vagyok mentálisan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ezt nem fog jól sikerülni megfogalmaznom mivel ezt látni kell, hogy elhidd, megkérek mindenkit szépen, hogy ne küldjetek utálkozó\gúnyos válaszokat! Már oviskorom óta tart ez a függőségem szóval már olyan 8-9 éve, ez a függőség annyibol áll, hogy fogok egy tárgyat aminek a vége elgörbül, de nem tökmindegy, hogy hogy görbül el, szóval akármi nem jó, általában ehhez napszemüveget szoktam használni, vagy valami növényt aminek a vége elgörbül, azt szoktam csinálni, hogy rángatom ezt a tárgyat vagy bármit aminek a vége elgörbül és koncentrálok és közben elképzelek mondjuk egy életet ami nekem nem adatott meg, vagy csak szimplán valami hülye kis történetet, de van már egy olyan szinten jól kiépített világ és egy személy van az agyamban, hogy az már ijesztő.... kiskoromban ezt még nem szégyeltem, a szüleim meg csak aranyosnak tartották ezt a szokásomat, bár volt mikor anyukám átküldött a másik szobába úgy rángatóztam, kábé 10-11 éves korom óta csinálom titokban és a szüleim már azt hiszik régóta leszoktam, de az a gond, hogy karáhogy is próbálok, egyszerűen nem megy a leszokás, mikor kívánnám ezt a tevékenységet de nem csinálhatom akkor igazából nem érzek fájdalmat se semmit csak azt érzem, hogy csinálnom kell, többször is próbáltam nem csinálni de mindig feladtam. Ez mi lehet?
2020. szept. 16. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Tehát csinálsz valamit, amiről tudod, hogy nem kellene megcsinálni, de mégis megteszed és emiatt szorongsz? Jól értem? Lehet ez ilyen kényszercselekvés.
2020. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!