Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Udvardi Péter szerintetek...

Udvardi Péter szerintetek mentálisan egészséges?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja ki ő, ő az a 14 éves kisfiú, aki Almásfüzitőn "intézkedik", egyeztet a polgármesterrel, szervezkedik stb.


[link]


Indexen is volt videó róla, Dancsó Péter kiparodizálta a napokban, az internet pedig szétszedte, meghurcolta Dancsót, hogy, hogy képzeli, szegény gyerek így meg úgy.


Na már most, szerintem bántani nem kell, kiparodizálni sem, de megnéztem a facebook csoportját a fiúnak.


[link]


Érdemes belenézni a posztokba. Ha nem tudom, hogy ki ez a kisfiú, én azt hiszem, hogy egy kis tinédzser szórakozgat, játssza a felnőttet, aláír, intézkedik. Szerintem a gyereknek súlyos mentális problémái vannak amihez a szülei, és a média nagyban hozzájárul, adják alá a lovat. Így azt gondolja, hogy ő fontos mozgatórugója a falunak, ő rajta múlik minden, megkerülhetetlen, bármilyen témában ami a faluval kapcsolatos.


Szerintem ez nem vaj, viszont kicsit korán kezdi. Amikor majd jön egy új polgi, aki mondjuk semmibe fogja venni őt, akkor a lelke mint egy kártyavár, úgy fog összeomlani mert a fontoskodásait senki nem fogja komolyan venni.


"Lakossági bejelentést kaptam"

"Kérném az autósokat, fokozott figyelemmel közlekedjenek"


Ezek a dumák... Olyan érzés mintha a kisfiú azt gondolná, hogy ő a polgármester, őrá figyelnek. Nyilvánvaló teljesen, hogy valamiért adják alá a lovat, hogy 14 évesen teljesen normális ez. Miért csinálják az emberek ezt?



2020. szept. 12. 10:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és a lényeg, nem vagyok pszichológus, de laikusként úgy gondolom, hogy ez már túlmutat a gyermeki fantáziáláson. A kissrác enyhe cezaromán, megalomán már ennyi idősen... És sajnos ezt nem veszik észre a felnőttek, hanem asszisztálnak hozzá. Ez a legszomorúbb az egészben. Csak ártanak neki. Emlékezzetek csak Szász Marcira a 90-es évekből, vagy a csaló Vezekényi Lacikára, Ferikére akit megszállt a démon stb. Mind mentálisan kevésbé/jobban sérült gyerekek voltak. A média és a szüleik pedig kihasználták őket, majd el lettek hajítva amikor már nem voltak érdekesek. Ez vár Udvardi Péterre is.
2020. szept. 12. 10:26
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen
2020. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam ezt, nem biztos, hogy mentális baja van, de tényleg van a gyerekben valami fura. Talán csúnya dolog tőlem, de az jutott eszembe, hogy az ilyen srácokból lesznek később a legsunyibb, legpénzéhesebb politikusok. Mert ez az ifjonti lelkesedés addig marad ilyen ártatlan, amíg meg nem csapja a pénz szaga. De még ha nem is politikus lesz, akkor is, könnyen válhat belőle olyan fajta ember, aki “kötelességtudatból” beszól a hivatalba, hogy a szomszéd pálinkát főz a pincében, meg van két szál parlagfű a kertjében.

Ha tévednék, bocsánatot kérek a sráctól.

2020. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Sztem bőven túlzol... egy kicsit koravén, magát komolyan vevő, fontoskodó srácról beszélünk, akit 20 éve is kicikiztek volna, mint ahogy 20 év múlva is ki fogják, mert kilóg a sorból és más, mint a többiek, ez kb azóta van így, mióta világ a világ. Nem árt senkinek, és nincs vele semmi baj, ráadásul intelligens és talpraesett, valószínűleg el is fogja érni, amit kitűzött maga elé, így később is hasznos tagja lesz a társadalomnak.
2020. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, helytálló a meglátásod, nekem is eszembe jutott. A bárkin átgázolok, mert nekem van igazam, de közben mosolygok hozzá mentalitás.
2020. szept. 12. 10:35
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es persze, igazad van, nem is azt mondom, hogy árt vele. Hanem ha jön majd egy olyan városvezetés, aki a gyereket és a fontoskodásait semmibe veszi (megjegyzem teljesen jogosan, valahol kicsit nonszensz, hogy egy 14 éves kamasz "lakossági bejelentést" kap, meg aláír dolgokat a város nevében) akkor ez a kisgyerek össze fog omlani.
2020. szept. 12. 10:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ilyen, mert egy politikusnak mindig kapóra jön minden ilyen sztori, mint politikai tőke. Ez a srác semmi olyanra nem hívja fel a figyelmet, ami valós társadalmi vagy politikai probléma lenne, ilyen szinten ragad meg, hogy kátyús az út meg helyesírási hiba van a vasúti táblán. Ezek meg mind olyan dolgok, ahol némi látszatintézkedés után a politikusnak is megvan a maga nyeresége, mert abban a szerepben tud tetszelegni, hogy meghallgatja az egyszerű nép hangját, a srác meg fontosnak érezheti magát, ennyi...

Az, hogy később milyen lesz majd a gyerek, és mennyire érinti meg a politika szele, az már sztem teljesen más kérdés, látjuk, hogy az ország jelenlegi vezetői milyen nagy ívet írtak le 30 év alatt... Nem tudom mennyire lehet kikerülni, hogy személyiségtorzulás nélkül ússza meg vki a politikai pályafutást..

2020. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy baja lenne. Egyszerűen csak koraérett.


Ennek sokféle oka lehet. Egyébként én sem értettem meg a kortársaimat kiskoromban, sokkal inkább a felnőttesebb dolgok érdekeltek (kivéve: rajzfilmek, amiket a mai napig szeretek), és az idősebbekkel szerettem beszélni. Most, közel 25 évesen könnyen beilleszkedem emberek közé, mert úgymond "hozzámnőttek". Jobban is szeretek felnőtt lenni.


Valószínűleg Peti is ilyen.

2020. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem súlyos beteg. Ha tippelnem kellene, hogy mitől lehet ilyen, az autizmus enyhébb formáját (Asperger) mondanám. Ők tudnak ilyen megszállottan érdeklődni valami iránt és nagyon belemélyedni egy bizonyos szerepbe. Egyébként nagyon intelligens gyerek, csak sajnos itt Magyarországon valószínűleg nem lesz esélye "kitörni".
2020. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Látom kiemelted a kérdést. Én annyit fűznék hozzá, hogy az szomorúbb, hogy valaki meg csak direkt mérges fekeket meg röhögős pofikat nyomkodni jár a posztjai alá. Mármint, ahogy elnézem az utolsó pár posztot, már viccnek veszik a gyereket.
2020. okt. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!