Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor eltervezek valamit pl....

Amikor eltervezek valamit pl. tanulás és eljön az ideje, de nem teszem meg, miért van ez?

Figyelt kérdés

Sokszor eltervezem, hogy majd holnap elkezdek tanulni, edzeni, de amikor eljön az ideje sehol semmi, akaraterőm a habokban. Ekkor elnapolom (a tanulást), így elindul a mókuskerék előröl és előröl ameddig túl késő nem lesz.

Mi lenne a megoldás a problémára, mi lehet a baj?

Előre köszönöm a segítő szándékú válaszokat! :)



2020. nov. 1. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Professzionális halogató vagy, pont mint én :D Jó kis TED videó a témával kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=arj7oStGLkU


Egyébként nagyon nehezen lehet erről leszokni, én azt szoktam csinálni hogy beállítok ébresztőt hogy mikor kell valamit csinálnom és azonnal leülök és megcsinálom, nem mindig működik de valamikor igen.

2020. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják halogatásnak.

Én is halogattam régen/ még most is, de már normalizálódott szerencsére.

Tanulásnál én be szoktam osztani a tanulnivalót, ha nem másnapra kell a feladat természetesen. Tegyük fel van negyven szó, és szerdára kell. Akkor elosztom, így jóval hatékonyabban tudom megtanulni mert nem az egészet tömöm be egyszerre az utolsó pillanatban. És valljuk be jó érzés, hogy mire még régebben most kezdtem volna el tanulni olyankor már csak pihenek/ismétlek.

Szerintem a legfontosabb, hogy fejben döntsd el, hogy te igen is tanulni fogsz legyen bármi is. A barátok hívását mond el. A telefonodat kapcsold ki, és bármilyen zavaró eszközt is.

Egy nap többször tanulj, tehát egy napra is el tudsz osztani egy leckét. 45-percnél ne tanulj többet, nálunk mindig ezt mondta az angol tanár. Tarts szüneteket, ha kell hosszabbat de ez ne azt jelentse hogy már nem tanulsz többet. Pl húsz perc pihi utána megint tanulás, sokkal hatékonyabb lesz az agy is.

Az edzésnél ugyan ezt tudom elmondani, fejben dől el. Próbálj ráhangolódni, készítsd ki a ruhádat előző este, pakolj be a táskádba (ha edző terembe mész). Készítsd elő a videót amin majd nézni fogod az edzést. Én zenével/filmmel edzek mert azzal hamar eltelik 🤣

2020. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ennek rengeteg oka lehet.


Először is, tudnunk kellene pár dolgot! Mióta van ez így?

2020. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Más dolgokban is így van, vagy csak ezekkel kapcsolatban? Milyen dolgok motiválnak annyira, hogy meg is csinald időben az adott dolgokat? Ezek a dolgok hogyan motiválnak, mi lehet az, amiért igen?


Alapvetően ezt okozhatja ideiglenes probléma is, de, például az ADHD-sok ebben profik, és rettentő jellemző rájuk. Jó lenne többet tudni rólad, az életedről, másképp képtelenség differenciálni a dolgokat.

2020. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Huh, hát szerintem én így nőttem fel, de az utóbbi pár évben (2-3 éve) kezdett el igazán zavarni és próbáltam kitörni ebből. Nagyjából egy éve úgy látszott kitudtam lábalni a dologból, volt kedvem, erőm tanulni, de fél év után vissza estem.

Én úgy látom, hogy vannak dolgok, amik elvonják a figyelmemet (ilyen pl. a számítógép), de nem szeretném azokat sem mellőzni. Betudom osztani, hogy mennyit gépezzek (szóval nem is ez a főprobléma), a probléma az az, hogy szabadidőmben nem tudom rávenni magam, ha lenne időm tanulásra akkor inkább alszok, levegőzök egyet, ahelyett, hogy tanulnék.

Talán motivációs hiány, de sajnos nagyon nehezen szerzek motivációt, amit meg is szerzek, attól nagyon hamar elveszik a kedvem. Jelenleg nem tudom, hogy mi lesz a jövőben. Amire mennék tovább tanulni (mivel ahoz értek) azt nem szeretném, de egyelőre muszáj azt választanom.

Zárkózott személyiség vagyok.

Köszönöm az eddigi segítségeket! :)

2020. nov. 2. 23:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Hagytál gyanusan sok mindent kiskorodtól kezdve? Toll, kulcs, pénz, ilyesmik
2020. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Volak dolgok, talán gyakrabban is, de ezek már vagy 3 éve megszűntek.
2020. nov. 2. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Értem



Ezt a tesztet kitöltenéd a kedvemért?



[link]

2020. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze, itt regisztrálni kell, hogy lássam a tesztet?
2020. nov. 2. 23:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Meglett itt vannak a pontok a fentről lefele: 108, 190, 92, 100
2020. nov. 2. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!