Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichologus vagy pszichia...

Egy pszichologus vagy pszichiater hogy beszelteti azt, aki fel, es semmit nem mer mondani?

Figyelt kérdés
Es ha latja rajta, hogy sirni fog, akkor hagyja, vagy tovabb bantja?
2020. nov. 3. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
van pár kommunikációs technikájuk. Ja és nem bánt.
2020. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Túl sok Csernust néztél, ez nem így működik.
2020. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem bántja, nem faggatja, nem történik olyan, mint amit elképzelsz.

Nemcsak szóbeli kommunikációs technika létezik.

2020. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De akkor a gyakorlatban ez hogy nez ki?
2020. nov. 3. 12:03
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Pl. bántalmazott gyerekeknél van, hogy a gyerek nem szólal meg, de bábukkal el tudja mutogatni, hogy mi történt vele.
2020. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Felnotteknel is siman van olyan, hogy akar kozosen jatszanak valamit, relaxacioval kezdenek, stb. Nem fogja a paciensbol eroszakosan kipreselni a tortenteket, mert az nem vezet sehova.

Feldmar Andras egyik konyveben olvastam, hogy o peldaul kivarta, amig a paciense megbizott benne annyira, hogy megszolaljon. Azt hiszem valami 10 alkalom is eltelt ugy, hogy vagy csak o beszelt, vagy csak ultek csendben, mire a beteg meg mert szolalni, de utana sikeres volt a terapiaja.

2020. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

előbb kialakít egy bizalmi környezetet, ahol a kliens majd meg mer nyílni. ezért is hosszú egy terápia. olyan nincs, hogy nekiugrik és beszélteti, ha akar, ha nem.

és vannak egyéb technikák is, ott a szimbólumok nyelvén lehet beszéltetni.

ha csak ez tart vissza, hogy segítséget kérj, úgy ne félj. majd beszélsz, ha tudsz

2020. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Én tudom.


Ülsz, és kínos csend, van, aztán dumálsz valami marhaságot, aztán ha látja, hogy szorongsz, beszél magától, hogy kedvet kapj. Ha kitör valamiért belőled a sírás, tök normális, megértő, nem reagálja túl(majdnem mindenki bőg nála), figyelmesen hallgat, folyamatosan a pártodon áll(akkor is, ha hülyeségnek tartja, amit csináltál vagy ami miatt kibuksz), nem mutat semmilyen negatív érzelmet feléd, haverkodik, oldja a hangulatot.

2020. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mélylélektani módszerek között olyan van, amire nem is mernél gondolni. Például:

https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg&t=708s

2020. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

A valaszok alapjan eszembe jutott egy elmenyem :) mi az almaimat is szoktuk elemzni. Egyik alkalommal kijott az, hogy a gondolataimban nagy kuszasag van, de ne segitsen senki, majd en rendet teszek. Mondtam is a pszichologusomnak, hogy milyen szepeket uzennek az almaim az o szamara :D

Jol irtak az elottem szolok: bizalmat epit, es egy ido utan megnyilsz. Nagyon nehezek bizok meg barkiben, es olyan melysegben meg soha senkit nem vittem be az eletembe, mint ahogy a pszichologus "szeretne belepni". Nagyjabol haromnegyed ev kellett ahhoz, hogy azt a titkom elmondjam neki, amirol soha senkinek nem beszeltem. Nagyjabol masfel ev utan erzem azt, hogy egyre batrabban osztom meg vele a ketsegeim. Iszonyatosan nagy turelme van, okosan kerdez, de kozben feszegeti a hataraid, olyan mintha folyton bekopogtatna, es egyszer majd beengeded. Nekem ez is bizalomkelto. De talan az volt leginkabb, amikor egy rosszul vegzodott beszelgetesunket beszeltuk meg, es azt ereztem es mutatta, hogy o is felelos volt a tortentekert.

A bizalom kialakulasahoz ido kell, ezt tudjak. A bennem levo feszultseget nagyon jol oldja az o sajat nyugalmaval, az egesz kisugarzasa olyan nyugodt, es ez valahogy atragad ram is :) hagyj idot magatoknak, o is fog.

2020. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!