Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rosszul érzem magam,...

Nagyon rosszul érzem magam, rám tört a szorongás, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Elveszítettem a fonalat...nem szeretem a munkahelyem. Kikészít ez a koronavírusos helyzet, tavasszal is 2,5 hétig pánikoltam kb. Nem tudok elmenni 10-kor aludni, hogy reggel 6-ig kipihenhessem magam, mert a lakótársam éjfélig tesz-vesz zuhanyozik és minden neszre felriadok. Ráadásul most itt alszik egy barátnője, amin pluszban felhúztam magam, mert rosszul vagyok és ilyenkor ezt nem viselem jól. Nem akarok ilyen lenni, gyűlölöm ezt az egészet, de nem tudom kordában tartani ezt a dolgot. Az elmúlt héten végig fájt a fejem, most már 2 napja hasmenésem van és mindenem fáj. Lehet ez gyomorvírus, korona, vagy csak a stressz, de már ezt se bírom lassan. :(


Annyira szánalmasnak érzem magam, amiért hiányom az most semmiben sincs, mégis ilyen pocsékul vagyok, mikor másnak sokkal rosszabb az élete, mégsem pánikol. Húgom pánikbeteg, édesapám depressziós, engem sosem vettek komolyan sem a szüleim, sem a pszichológusok, akiknél voltam, mert mire időpontot kaptam véget ér a szorongásos periódus (3-4 hét általában) és semmi olyat nem tudtam mondani, ami ebben az idegállapotban gyötör így hát hamar elküldtek. :(


Tényleg rohamszerűen törnek rám ezek a negatív érzések, persze kiváltó ok mindig van, most pl: az hogy nem làtom magam 5 év múlva, szingli vagyok, nincs kivel tervezzem az életem, nem érzem magam biztonságban, a baràtnőm is úgy beszél a családalapításról, hogy "ha megadatik neki a lehetőség". Nagyon félek a magánytól. :( Ilyenkor mindig a jövőmön aggódom ahelyett, h az lenne a kérdés, mit kell mondjuk holnapig megcsinálnom. Olyan tehetetlen állapot ez az egész és minden erőm elszívja, de aludni már 1 hete alig tudok. :(



2020. nov. 3. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáteherhez kell menni, nem pszichológushoz!
2020. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, pszichiáternél voltam, nem pszichológusnál, de nem vett komolyan
2020. nov. 4. 00:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig a leírásában az oldalán az állt, hogy szorongásos kliensekkel foglalkozik, hát így jártam. Utána kitört a koronavírus azóta esely sincs menni. :(
2020. nov. 4. 00:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Miben tudunk segíteni?
2020. nov. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam hátha akad valaki, akinek bevált valamilyen házi praktika nyugtatásul. Egyelőre lehet elég ha csak kisírom magam.
2020. nov. 4. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:
be kell rúgni!
2020. nov. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemtudom miért hiszi azt valaki hogyha fizetős orvoshoz megy az az isten. Ne haragúdj meg ezt csak le kellett már írjam.

Felhívod a korházat ahova tartozol és kéred hogy kapcsolják neked a pszihiátriai ambulanciát. Megmondod hogy nagyon rosszul vagy kéred hogy azonnal be szeretnél menni fogadni fognak. Énis így voltam. Elbeszélgetnek veled és kapsz gyógyszert. Milyen pszihiáter az aki nem vesz komolyan.. Én ezen tökre felháborodtam. Nincs helye egy ilyen embernek olyan helyen ahol az emberek lelkét gyógyítják. Ez nem olyan hogy belenéz a torkodba mint a torok gyulladásnál és máris látja a problémát. A fejedbe nem lát bele. Neki kutya kötelessége rajtad segíteni mert azért van ott. Velem nagyon kedvesek voltak az sztk-s orvosok is mindent megtesznek a gyógyulásomért. Állandóan telefonon hivogatom őket ha rosszul vagyok és egy kis bíztatás kell de sosem rótták még fel nekem és mindig mondják hogy bármikor ha érzem telefonáljak. Egy szavam nem lehet. És mostis be fogok feküdni mert nem sikerült még beállítani a gyógyszerem.

Szóval vírus ide vagy oda nem hagyják cserben akinek szüksége van segítségre.

2020. nov. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos is ír fel nyugtatót ha nagyon muszáj.
2020. nov. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen fokú szorongásra már nincs házi praktika. Háziorvossal próbálj meg feliratni antidepresszánst és nyugtatót,ha a pszichiáter nem fogad.
2020. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!