Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám elfogadni, hogy...

Hogy tudnám elfogadni, hogy bár szeretek adni, de kapni nagyon ritkán kapok?

Figyelt kérdés
Alapvető természetem, hogy szeretek adni, kedveskedni, szívességet tenni. Csak az a probléma, hogy nagyon-nagyon ritkán kapok, legyen szó bárminemű kis figyelmességről, születésnapi/névnapi ajándékról, egyebekről. Igazából csak az utóbbi években érzem jobban, hogy lenne igényem arra, hogy nekem is adjanak. Min kéne változtatni, hogy ha ez nem is változik feltétlenül, de legalább el tudjam fogadni, hogy nem baj, ha nem kapok, ha szeretek adni? Mert jelenleg van bennem ilyen tüske, hogy azért jólesne kapni. Járt valaki hasonló cipőben?
2020. nov. 5. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó emberekkel vagy körülvéve, ha sosem kapsz viszonzást.
2020. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hellmano ***** válasza:
Ugyanez volt a helyzet húgomnál, hogy volt egy élősködő barátnője és húgom, mindig minden szarra vett neki valamit sőt utána elment az esküvőjére ott is azt a gyerekeinek is és közben sosem láttam, hogy kapott volna valamit az illetőtől. Végül már anyukámmal mondtuk neki, hogy minek ilyen emberre pazarolni a pénzét, akitől soha semmit nem kapott és ő meg mindig... szerencsére belátta, hogy igazunk van és befejezte vele a kapcsolatot is. (szerencsére). Vanak ilyen élősködők, akik csak kapni szeretnek valószínű te is ilyenekkel vagy körülvéve jobb az ilyen emberektől minél hamarabb megszabadulni!
2020. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valahol mélyen tudom, hogy közeget kell váltanom, csak nehéz, főleg ha többek között a szüleimről van szó. De muszáj lesz, mert csak magamnak lesz még nehezebb, be kell látnom.
2020. nov. 5. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Van, ahol ez előnyös tulajdonság. Pl ökölvívás.
2020. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!