Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 évesen még mindig nem...

17 évesen még mindig nem tudok sötétbenaludni, csak nagyon ritkán, amikor igazán fáradt vagyok. Ez mitől lehet? Ebben közbejátszhat az is hogy AB/DL vagyok?

Figyelt kérdés

2019. márc. 11. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Most ezen mi a hatalmas tragédia... Én meg akkor nem tudok aludni, mikor apám hajnapi 4-kor felkapcsolja a villanyt és jön be a vakító fény.
2019. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, mi az az AB/DL, nem valószínű, hogy a kettőnek köze van egymáshoz.

A sötétségtől való félelem nem egy kóros dolog valójában. Hirtelen nem tudjuk, mi van körülöttünk, ez feszültséget kelt, ráadásul épp egy olyan helyzetben, ahol ellazultnak kellene lennünk, tehát szeretnénk elaludni.

Volt egy idő, mikor én is féltem, elmondtam a pszichiáteremnek, és ő maga mondta, hogy ebben semmi kóros nincsen, nem kell megijednem, vegyek egy kislámpát és aludjak úgy. 28 éves voltam akkor.

2019. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26 vagyok, soha nem aludtam teljes sötétben és most sem alszom. Egyszerűen zavar. Hogy honnan ered, igazából nem is érdekel, nekem így jó. De nem hinném, hogy bármilyen pszichés zavar okozná.
2019. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!