Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szólhatnak a szüleimnek jogilag?

Szólhatnak a szüleimnek jogilag?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok, szólhat a pszichiáterem a szüleimnek, ha úgy gondolja, hogy veszélyeztetem magamat (nem veszélyeztetem, egyébként)?

2020. nov. 8. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha velük laksz, akkor lehet.
2020. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem lakom velük
2020. nov. 8. 20:54
 3/12 A kérdező kommentje:
nincs erre valami jogszabály? orvosi titoktartás, vagy nem tudom?
2020. nov. 8. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt vagy. Ha úgy gondolja a kezelőd,hogy önveszélyes vagy,akkor a pszichiátrára utal be,nem pedig a szüleidnek szól.
2020. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a pszichológus mondta, hogy egyelőre nem vonjuk be a szüleimet, miután erre kértem, nem akartam elkezdeni erősködni, jogilag úgysem teheti meg, de azért jó lenne, ha lenne a zsebemben erről egy konkrét jogszabály
2020. nov. 8. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A szüleidnek nem szólhat, felnőtt vagy, köti a titoktartás. Viszont ha ön - vagy közveszélyesnek ítél meg, beutalhat a pszichiátriára.
2020. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amit nem írt a kérdezö, az az, hogy esetleg gyámság alatt van????
2020. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha cselekvőképes vagy, akkor nem szólhat!

Akkor szólhat, ha cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alá vettek. Ez egy jogi aktus. Ha külön laksz, akkor biztos nem vagy gondnokság alá véve.

És igen, jó helyen kapisgálsz 3-as kommentedben: az orvosi titoktartás okán nem szólhat.

Viszont van olyan is, hogy kit tájékoztathatnak teljes körűen állapotodról. Ez nem igazán ilyen helyzetekre vonatkozik, hanem pl. ha műtenének, és a szüleid érdeklődnének hogy sikerült a műtét, mikor jöhetsz haza. Mindenesetre az egyértelműség kedvéért célszerű tisztáznod a pszichiátereddel, hogy (ameddig nem vagy ön- és közveszélyes) semelyik hozzátartozódat ne tájékoztassa állapotodról, hanem irányítsa hozzád őket, és te annyit mondasz el nekik, amennyit helyesnek tartasz.

2020. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok gondnokság alatt. Viszont félek, hogy önveszélyesnek ítél, de ha jól értem, ebben a helyzetben sem szólhat a szüleimnek, hiszen nagykorú vagyok?
2020. nov. 8. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted, de beutalhat a pszichiátriára ha veszélyesnek ítél, ott pedig valakit értesíteni kell majd miattad, kell hozzátartozó.


Miért gondolod hogy veszélyesnek fog ítélni?

2020. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!