Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra/ szociális...

Depresszióra/ szociális fóbiára mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Folyton azt érzem, hogy mindenben rossz vagyok, semmire sem vagyok jó.

Vannak nagyon jó fej barátaim, de velük is csak akkor megyek el ide-oda ha nagyon nyaggatnak. Pedig jól érzem magam velük. Ha tudom, hogy jól leszek ha megiszunk 1-2 sört, vagy csak sétálunk és beszélgetünk, akkor sem akarok kimozdulni. (Egyszerűen úgy érzem nekem ez nem megy.)

Barátnőm nincs. Nem is tudok ismerkedni.

Munkahelyen többször is majdnem elsírtam magam...


Régebben voltam orvosnál (egyik haverom nagyjából szó szerint elrángatott).

Kaptam gyógyszert, kicsit jobban is lettem, de annyira nem, hogy újra vissza merjek menni. :(

Meg sajnos az a gyógyszer sem vált be. Fogytam 4-5 kilót pár hét alatt, úgy, hogy eleve vékony vagyok. Aludni kb. 4-5 órát aludtam naponta. Volt, hogy 2 órával később feküdtem le mint anno és még így is 1-1,5 órát csak forgolódtam.


Mit tudnátok ajánlani?

Valami vény nélküli gyógyszer ami működik? Vagy egyéb tipp?


Alkohol jó, de egyrészt alkoholista nem szeretnék lenni, meg munahelyen ugye ez nem megoldható.


2020. nov. 9. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Azt írtad vannak jó fej barátaid, ezáltal nem vagy szociális fóbias igazából m
2020. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja köszi.

Van 2-3 barátom még 15-20 évvel ezelőttről. Általánosból.

Velük kb. 2-3 havonta találkozok. Akkor is ha hetente 2-3x írnak, vagy hívnak el valahova.


Őket is úgy ismertem meg, hogy ők jöttek oda hozzám ismerkedni barátkozni. De akkor még csak félénk voltam.

Komolyabban 4-5 éve van ez.

És most, hogy totál padlón vagyok az úgy 1-1,5 éve van!

De már úgy érzem nem bírom tovább.

2020. nov. 9. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Bulit, plusz edzést. Bár most egyiket sem lehet csinálni, csak rettegni otthon.
2020. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerinted el mernék menni bulizni? Soha.

Edzeni sem mernék elmenni. Habár ha úgy érted, hogy kimegyek és futok, akkor az még talán menne. De az is csak olyan környéken ahol nem nagyon vannak emberek.

De ennek mi értelme lenne? Semmi.

2020. nov. 16. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia hasonlo cipoben jarok en is egy darabig alkoholhoz nyultam napiszinten de belattam azaz most kezdem belatni hogy nem erdemes max alkesz leszek huszonevesen, az meg meg rosszabb lesz, nekem is depressziom van legalabbis ugy erzem se eletkedvem se aludni nemtudok se emeberek koze menni par honapja nincs melom se ez is aggaszto meg ha meg elkell mennem postara boltba tomegkozleekedni alig birom ki rosszul vagyok szerintem ez ami hozza magaval a depit is hogy nemtudod mit csinalj de folyamatosan napi szinten szarul erzed magad egy ido utan jo hogy bedepizik az ember allando stressz szorongas is kicsinalja az embert teljesen
2020. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok és nekem 25 évembe telt mire a tiedhez nagyon hasonló érzelemvilággal, egyébként funkcionáló élettel(suli, munka 1-2 haver) eljutottam oda, hogy belássam, egyáltalán nem vagyok boldog, és a félelmeim, szorongásaim egyszerűen zavarnak, és a csapdájukban vagyok. 2 évig jártam terápiára pszichológushoz. Életem legjobb döntése volt. Ebből kicsivel több mint 1 évig nem voltam jobban, sőt a múlt feldolgozása nagyon megterhelt. Ez munka! Egyáltalán nem könnyű és senki nem dolgozza fel, senki nem tudja megérteni a veled történteket. 27 évesen végre úgy érzem szeretek élni, van egy párom egy éve, (korában max 1-2 hónapos szenvedések voltak) és talán tudom mit kell tegyek, mire való az élet, az életem.

Kitartás!

2020. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vissza az orvoshoz, az SSRI miatt fogytál gondolom citalopram \ escitalopram vagy hasonlóó volt. Elmúlt volna...


Meenj vissza, ne várj csodát. Nincsenek!

2020. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!