Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szociális fóbiara...

Depresszió, szociális fóbiara milyen antidepresszánst szoktak irni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

xanax, frontin, rivotril, hangulatjavítókat, szorongáscsökkentőket..

de: én 17 éves vok és szociális fóbiás, testi tünetben is nagyon mutatkozik már, de én a helyedben egyiket sem szedném.. ezek csak átmeneti megoldások, és hozzászokást eredményez

inkább a gyógynövényekkel próbálkozz (macskagyökér, levendula, citromfű) vagy homeopátis szerekkel..

ne pszichiáterhez menj ( ha egyáltalán szeretnél) hanem inkább pszichológushoz, kineziológushoz vagy természetgyógyászhoz, ezek többet érnek mint a gyógyszerek és tartósabb hatás is

esetleg csoportterápia is számításba jöhet..

2010. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Kedves első, tapasztalatlan hozzászóló!

Amiket felsoroltál, azok az antidepresszánsokhoz tartozó nyugtatók. Önállóan általában a háziorvos szokta felírni. De ha rosszul ítélte meg a betege állapotát, csak ártani fog vele. A depressziót, és egyéb fóbiákat antidepresszánssal kell kikezelni. Ennak legalább annyi fajtája van, akár maga a betegségnek. Csak szakorvos, pszichiáter írhatja fel, az állapotod, az általad elmondott tünetek alapján. Ehhez tartoznak a megfelelő nyugtatók, amiket szintén mértékre kell szabni. A gyógyszereket kb 1 évig kell szedni, hogy elmúljon a betegség. De már 3-4 hónap után lényegesen jobban érzed Csak így gyógyulhatsz meg, vagy pedig csoda által. Tudom, vannak itt olyanok, akik ima által is gyógyulnak. Válassz.

Csepuski, a gyógyult pánikbeteg.

2010. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Látom, az első hozzászóló okosabb tanácsokat ad, mint én. Ő 88%-ban észlény. Engem meg valami kis hülye visszaszavaz. Gyógyulj ahogy akarsz.

Csepuski

2010. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%

Olvass tanulmányt az antidepreszáns gyógyszerekről ! Szerintem akkor gyógyszer nélkül is kigyógyulsz!

Olvasd el a Szendi Gábor: Paleo táplálkozás c. könyvét! Ott mindenre választ kapsz!

2010. márc. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

1. válaszoló vok.

Miből gondolod hogy te jobban tudod mindenki másnál?

nemtom ki szavazz vissza de vhogy megértem, mert tudod a gyógyszer csak átmeneti megoldás, de gyógyulást nem fog eredményezni. olyan mint a fogfájás vehetsz be fájdalomcsillapítót de a fogad attól nem lesz jobb orvoshoz kell elmenni.

szóval én nem ajánlom a kérdezőnek a gyógyszeres megoldást.

am: 2 hozzászóló: ezeket a gyógyszereket szokták felírni

2010. márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátrián dolgozok és a kezdő koktél a frontin/xanax 0.25 mg+rexetin 20/citalopram 20/elenium szokott lenni. Ill. ha a depresszió tartós, rekurrens azaz visszatérő akkor Valdoxan.

Van akinek a pszichoterápia a pszichológussal jobban bejön, és nyugtatónál több nem kell neki. Van, aki teljesen leáll a gyógyszerről pszichoterápia segítségével, mert ne álltassuk magunkat ezeknek a gyógyszereknek mellékhatásaik vannak.

Van, akinek nem változtat az életén a pszichoterápia, és a gyógyszerre esküszik. Azt figyeltem meg, hogy a pszichoterápiások lassabban, de sokkal tartósabban lesznek jobban, végül el is maradoznak. A gyógyszerért minimum 2 havonta be kell járni, rajtuk azt látom, hogy bár hamarabb javulnak, de a javulás nem tartós, gyakran igényelnek gyógyszerváltást, és a gyógyulás, mint olyan nem következik be, hanem marad a hullámvasút.

Persze ez általános, valaki jobban reagál a gyógyszerre, valaki a pszichoterápiára.

Én is azt mondanám, hogy mindenképp menj el egy szakrendelőbe, de olyanba, ahol pszichológus is működik, tégy próbát nem lehet tudni, hogy neked melyik út hozza meg a gyógyulást.

A Szendi könyvek mindegyikét szintén nagyon ajánlom.

2010. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
én lehet h nem vagyok észlény de természetgygógyász mit tud segíteni egy pszichés betegnek?? szorongas édesgyökeret és gondolj jó dolgokra?
2010. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én nem vagyok gyógyszerpárti, de ha gyógyszerhez kell nyúlnom, akkor először gyógynövényi hatóanyagú készítményeket vizsgálom meg. A háziorvosom hívta fel a figyelmemet, hogy a teák és a gyógynövényből készült gyógyszerek között hatalmas különbség van a hatásukat tekintve.
2010. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vannak akiknél nagyon hatékonyan működik a placebo hatás, ill. érzékeny a szervezetük gyógynövényekre is nagyon jól reagálnak, gyógyszerekből meg alig kell nekik és más hat. Sokminden függvénye, hogy ki, hogyan gyógyul meg.
2010. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
68%

[link]


A feleségemnek ezt írta fel az orvosa: Cymbalta

[link]

Aminek hatása alatt csinált sok hülyeséget...



Félelmetes dolgokról lehet olvasni ezen a honlapon egykori betegek visszaemlékezéseiből...

És ők voltak a szerencsésebbek, mert sokan öngyilkosságot követtek el... :'(

A honlap szerint az Omega 3 és 6 zsírsavak illetve B-vitaminok hiánya miatt lesz sok ember "depressziós", de a pszihiáterek le vannak fizetve a gyógyszergyártók felől ezért az agyat manipuláló halálos mellékhatású szereket írnak fel a pácienseknek vitaminok és Omega zsírsav készítmény helyett...

2010. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!