Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még most is kínoz a középiskol...

Még most is kínoz a középiskolai bántalmazás, teljesen tehetetlennek érzem magam, így sose lesz társam, hogyan lehetne ezen túl jutni?23/L

Figyelt kérdés
5 éve nem találkoztam velük és mégis egyre erősebb a fájdalom

2020. nov. 11. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor fordulj szakemberhez, mert ezt egyedül nem tudod megoldani!!
2020. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Szívesen bíztatnálak, de nem megy, én sem tudtam 5 év után sem elfelejteni a megalázásokat.

Csak akkor vállalok gyereket, ha lesz pénzem magán úton taníttatni az egyetemig és soha nem kell átélnie, amit nekem.

2020. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: és ez más problémákat fog okozni. Szerencsére csak kevés gyereket érint az iskolai bántalmazás, ha a tiéd pont egy kiszemeltté válna, még mindig nem késő átteni másik iskolába vagy magánba.

Én is célpont voltam, szóval ne mondja senki, hogy "nem tudod milyen". De tudom. E miatt nem voltam képes párkapcsolatot kialakítani 34 éves koromig...


Kérdező, nem ajánlom, hogy az én példámat kövesd. Nem hoz semmi jót az egyedüllét. Alapvetően két dolgot kell felismerj:

Az első, hogy nem akarsz egyedül élni. Ez nagyon fontos, mert amíg nincs meg a belső indíttatás, nem tudsz változtatni.

A második, hogy az emberek alapvetően jók, csak van köztük pár rossz.


Azt ajánlom, hogy amikor vége a járványnak, keressél egy közösségi hobbit. Ismerj meg minél több embert, haverkodj velük. Nem kell ennél több. Pár baráti szó, mosoly. Idővel majd észreveszed magadon, hogy már nem vagy zárkózott, már tudsz bízni. Én is ezt tettem; elkezdtem táncolni (salsa). Meglepóen sok jó ember űzi ezt a műfajt. Nagjyából fél év kellett, hogy elengedjek, aztán még másfél mire nyitottam a másik nem felé.

2020. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

#3 korrekt választ írtál, amit értékelek, de változatlanul azt gondolom, ami az iskolákban zajlik a kamaszok között, az egészséges lelkű embernek nem való. A magántanuló státuszból nem következik a szociális képességek kifejlődésének elmaradása, ha a gyerek/fiatal rendes társaságba jár.

Az viszont, hogy csak kevés gyereket érint, nagyon messze van az igazságtól. A mértéke változó és nem csak áldozatként, hanem elkövetőként és tanúként is torzítja a személyiséget. Az más kérdés, hogy nem mindenki mer beszélni róla, de ez csak a felszín. Alig van, akit ne érintene és ezt nem oldja meg a másik iskolába küldés.

2020. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az én gyermekem magántanuló volt egészen nyolcadikig.Most 2 hónapja bejár a gimibe de már most bántják kiközösítik és idegi tüneteket vettem észre rajta. Szerencsére átálltak online tanulásra. Amúgy ő kérte hogy bejárhasson de szerintem megbánta.Amíg nem tudta mi van ott addig minket szülőket hibáztatott miért nem engedjük suliba
2020. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lesz társad nyugi!! A férjem és én is átéltük ezeket mindkettőnket értek bántások a középsuliban. Egymásra találtunk és így könnyebb elfelejteni hogy kibeszéljük a dolgokat
2020. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért közösítettek ki mert autista vagyok. Pszichológus segítsége kell a mai napig. 26/L
2020. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudtam még feldolgozni, mindennap lejátszódik bennem,hogy hogy aláztak meg az iskolában. 23L
2020. nov. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%

Szerintem engem is csesztettek de jo not csinaltam magambol anelkul(!!!) hogy a suli qrvja lettem volna. Akkor en lettem a szep lany. Beken is hagytak. Mondjuk onnantol a csajok ruhelltek. Megoldas vegul az lett hogy esti gimiben erettsegiztem le felnottekkel. Erettsegim is meglett tanulni is tudtam. A regi osztaly meg bekenhagyott. :D


Es mekkora suttyok lettek. Jo neha rajuknezni a facen hogy mekkora nyomorult eletuk lett.


Dolgozd fel igy.


Milyen bantalmazas kerdezo??


Ugye nem eroszakoltak meg?? Jezus isten. Remelem nem.


Ha nem ennyire durva akkor dolgozd fel lelekgyogyasszal! Gyogyszert ne szedj. Max Eleniumot az gyenge. Segit aludni!

2020. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Nem írtál konkrétumokat, így csak a saját és több barátom példáját tudom veled megosztani. Gimiben én sem voltam népszerű, szerencsére nem bántalmaztak (csak sokszor figyelmen kívül hagytak), de a barátaim jelentős részét igen. Mi úgy éltük túl, hogy iskolán kívüli programokon találkoztunk (koncertek, más kulturális programok, internetes barátságok). Bár azóta sok év eltelt, fontos volt, hogy sikerült kialakítani olyan közeget, ahol megértettük egymás problémáit, ki tudtuk beszélni egymás között, főleg, hogy ebben a korban kiemelten fontos a kortárs- csoportok szerepe (de úgy gondolom még nálad is).

Te már túl vagy a középiskolán, de hasonló emberek társaságát meg tudod találni, és bár nem a jelenlegi, de a múltbeli traumáidat, főleg, amik tinédzser korban jöttek létre, úgy tudod a legjobban enyhíteni, ha megosztod másokkal és látod, érzed, hogy nem vagy ezzel egyedül. Érdemes lenne eljárnod valamilyen csoportba, vagy, ha van konkrét traumád, azzal foglalkozó csoportba.

A barátaim sokszor szégyenről számoltak be az iskolai bántalmazások során, ezt enyhíteni kellett, és ahhoz szükséges valamilyen külső vélemény, hogy tudd, nem te vagy a hibás. A szégyen/ más rossz érzések miatt pedig olyan gátak keletkeznek benned, ami miatt nem látod magad reálisan, és nem mersz kapcsolatot kezdeni másokkal. Ha pedig mégis ki tudnál, az a kapcsolat nem lenne teljes értékű, mert a partnered egy idő után rájönne, mennyire bizonytalan vagy, így azt gondolom, előtte magadban kell rendezned a problémáidat.

2020. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!