Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rosszabbodnak a pszichés...

Miért rosszabbodnak a pszichés (borderline, pánik) tüneteim?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 32 éves nő vagyok. 18 éves koromtól kezelnek borderline, táplálkozási zavar, PTSD s pánikbetegség miatt. Utóbbi 4 évben sikerült egyensúlybe kerülnöm, boldog párkapcsolatban élek. Tavaly elkezdtem dolgozni egy munkahelyen, amit szerettem, de párhuzamosan felerősödtek a tüneteim, vagdostam, klinikára kerültem. A munkahelyemről elbocsátottak, de elkezdtem otthom dolgozni a saját vállalkozásomban, s szerettem, nem volt bajom. 4 hónapja viszont ismét egy munkahelyen, teljes munkaidőben dolgozom, s megint kezdek rosszabbul lenni. Pánikbetegségem erőre kapott, sokszor van önbántalmazási késztetésem, s sokszor érzem úgy, hogy nem tudom folytatni az életem.

Más is van ezzel így, akik hasonló betegségekkel küzdenek. Annyi, hogy tavaly óta semmilyen gyógyszert nem szedek, csak Xanaxot, ha már nagyon rossz. Ennek egyszerű oka van, mindent próbáltak már, a lítiumtol elkezdve a skizofréniára való antipszichotikumokig (Haloperidol pl). Sosem voltam jobban semmitől. Egy rossz, s szánalmas embernek érzem magam, pedig most is nagyon jó munkahelyem van. :(S mégis érzem, egyre rosszabbul vagyok.


2020. nov. 13. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont a borderlinera vannak különböző terápiák (séma-, viselkedésterápia). Tehát nem csak a gyógyszerek segíthetnek (ami ezek szerint nem is segít). Érdemes lenne megpróbálni.
2020. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!