Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Empátia hiánya?

Empátia hiánya?

Figyelt kérdés
Igazából nem érzek empátiát senki és semmi iránt. Ha látok egy videót mondjuk amin egy állatot, vagy akár egy embert kínoznak, nem az hogy nem sajnálom, hanem még szórakoztat is. És hasonlóan, ha látom, hogy valaki szomorú akkor az sem hat meg, igaz nem is szórakoztat. És ez nem önzőség, mert magamhoz is így állok. Nincs önempátiám sem. Ez így nem helyes és beteges, azt felfogom, főleg hogy szórakoztat a kínzás. Szerintetek mit tegyek? Pszichológushoz menni nincs lehetőségem. Illetve pszichopata sem vagyok, mert vannak érzelmeim. A megértő (biztos nem így hívják) empátiámmal sincs gond, pontosan képes vagyok megérteni, mit érez a másik. Csak belőlem az nem vált ki érzelmi reakciót. És a saját szenvedésem se. Azon is élvezkedem. :/ Valaki tudja ez mi lehet? Esetleg van aki még ilyen és magára ismert?

2020. nov. 17. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi ez, de ne nézz olyan hülyeségeket mert csak tönkremész tőle.
2020. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szívesen hagynám abba, mert kis túlzással ez az egyetlen ami szórakoztat. Évek óta nézek ilyeneket. Nem tudom, lenne hatása, ha abbahagynám?
2020. nov. 17. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lenne hatása, minden hat ránk ami a napunkban szerepel. Nem azonnal, de egy idő után hat rád ha jó dolgokat nézel. Valószínű régebben rossz dolgokkal szembesültél. Persze pszichológus is kell, remélem van itt valaki aki pszichológus és válaszol neked.
2020. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát. Megpróbálok leszokni róla, de azt hiszem nehezen fog menni. Remélem sikerül.
2020. nov. 17. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!