Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak a speed-től van...

Miért csak a speed-től van önbizalmam?

Figyelt kérdés

Amikor be vagyok állva akkor vágom le hogy nagyjából mit is csinálok. Vagyis inkább azt hogy semmit sem csinálok, mert valahol belül félek az élettől. Arra hogy miért is nem csinálok semmit, már megszámlálhatatlan kifogást találtam ki. Ezeket (a kifogásokat) mára el sem hiszem, és rájöttem azért vagyok ebben a helyzetben, mert pontosan ilyen döntéseket hoztam eddig. Viszont hiába látom az egészet, mert változtatni nincs erőm. Csak kirobbanások vannak, és azok is általában akkor amikor épp "felébredek" valami stimuláns gyorsító szertől. Ilyenkor közvetlenül tudok beszélni magamról, és a hibáimról. Látom hogy mit kéne tennem, és akkor úgy érzem világmegváltó erő lakozik bennem, végtelen lehetőségekkel. Azonban mikor kimegy a szer hatása, akkor csak az elméleti meglátásaim maradnak meg.

Pl az hogy azért nem változik az életem - mert nem változtatok rajta.

De hiába a rengeteg szenvedés, és hogy így azt érzem nincs értelme az életemnek, mégsincs meg az elhatározottság a változtatáshoz.

Tudom erre az a magyarázat hogy még több szenvedés kell... De ennyi még nem volt elég? Vajon a világban akik most ugyanígy önmaguk lekorlátozása miatt szenvednek, és komoly csapásokat kapnak az élettől, őnekik is kevés volt minden esetben a szenvedés (mint nekem). Csak ez is elgondolkodtató. Persze kinek mekkora szenvedés kell... Lehet hogy nekem minden kevés lesz, mert nem tanulok a saját hibáimból sem.

A lényeg hogy az van, hogy a szer hatása alatt van erőm, és önbizalmam.

Tehát akkor lehet hogy ez csak egy kémiai "hiba" a fejemben? Vagy ezt én hoztam valahogy létre mentálisan?

Miért csak a spuritól érzem magabiztosnak magam?

Szerek nélkül hogy lehetne kihoznom magamból ezt a nyitottságot?



2020. nov. 18. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Erre van pénz, de munkába járni luxus, mi? A hülyék haljanak is ki, ez a természetes szelekció lényege.
2020. nov. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 GepEpito ***** válasza:
68%
#1 ne mondjunk már ilyet se azért. Miért? te szent vagy? A drogot csak a kormány nyomja el. Itt magyarországon még a marihuána is kábítószernek minősül. Azt egy csomó más FEJLETTEBB országba meg nem. Na?
2020. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Leírásodból arra következtettek hogy az önbizalom benned van csak elnyomod valami oknál fogva a szer nélkül. Ezen jó lenne dolgoznod, ha van környezetedben olyan személy aki elfogadó és nem csak a frázisokat nyomja, sokat segíthet Neked. Nem hiszek abban hogy a szenvedés vezet a megváltáshoz. Te magad is tudod mit kellene tenned. Bízom benned ismeretlenül is.
2020. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kettő dolog lehetséges szerintem. (Vagy mindkettő egyszerre):


1. Mentális függőség van kialakulában / alakult ki. Tehát már nem "bepörget" a spuri, hanem a spuri hatása alatt érzed magad normálisan, nélküle meg sz@rul.


2. Valójában nem "normálisan" viselkedsz / gondolkozol spurival, hanem csak magadat érzed normálisnak. Kívülállóként nézve magadat nagyon is furcsán viselkednél. Ez nagyon gyakori alkoholnál meg drogoknál is.


Nem szenteskedésből, de nem a spuri a megoldás. Azzal leállva kellene valamit fordítani az életeden. Nem szégyen segítséget kérni, szakemberhez fordulni!

2020. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az önbizalom, és minden ami kell szerintem bennem van. Viszont valahogy elzártam magamban. A félelmeim mögött van. Amikor felszívom a fehér port, az egy rövid időre feloldja ezt a belső korlátozást. Ezért akkor látszik hogy valójában bármi lehetne. Hogy lenne egy csomó lehetőségem.. Viszont amint visszarendeződik a tudatom az általános módba, újra lekorlátozza önmagát. Megint nem tudok hinni magamban. Nem tudom elhinni hogy kitartó tudok maradni!

Pl eddig is szoktam néha melózni. Volt sok gyárban már részem, és mindig ugyanott buktam meg. Képtelen vagyok hosszabb távon előre tervezni!

Márpedig így hiába igyekszem, és próbálok felépíteni egy új életet. Egy nap biztos lesz egy rosszabb napom. És akkor megint a rossz döntést fogom várhatóan meghozni. Így pedig minek küzdjek? Ha úgy is kőbe van vésve hogy el fogok bukni. Vagyis nincs kőbe vésve - de előbb utóbb várhatóan eltérít egy belső zsarnok hang a fejemben. Felesleges erőlködés az egész.

Amíg belül valahogy nem tudom feloldani a saját lekorlátolt tudatom, és nem tudom ezt stabilizálni, addig semminek sincs értelme. Hiszen a végeredmény mindig ugyanaz lesz.

2020. nov. 18. 16:14
 6/9 A kérdező kommentje:
A legfontosabb és legmegnyugtatóbb dolog az egészben, hogy bennem van a megoldás is. Csak fel kell számolnom a belső akadályaim. Meg kell találnom újra magamban az önbizalmat, és minden mást ami kell - lehetőleg külső eszközök nélkül. Valahogy át kell fordítanom a negatívból - pozitívba a gondolkodásomat is. Így már nem tűnik olyan lehetetlennek. Egyszerűen próbálkozni kell amíg élek, és akkor nem szégyenben fogok meghalni. Mert ha bennem van a megoldás, akkor közelebb vagyok a sikerhez mint gondolnám...
2020. nov. 18. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2020. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mit kedves 7-es?

én Köszönöm a válaszokat! 😊

2020. nov. 18. 20:46
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja Te voltál a 3-as. Ahaa. Igazad van. Utána láttam hogy kb ugyanarra jutottunk.

Sajnos én a napok többségében alig beszélek emberekkel. Ezért is innen nehéz lenne nyitni mások felé. De ez is a jövőben tervben van.

Minden esetere próbálok pozitív maradni, és mivel valahol itt van a megoldás nálam - ezért tuti biztos hogy meg is találhatom.

De köszönöm. Teljesen igazad van ;)

2020. nov. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!