Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Széthasadok. Valami tipp?

Széthasadok. Valami tipp?

Figyelt kérdés

Ezernyi és ezernyi gondolat, cél és életfelfogás kavarog bennem. Vannak időszakok amikor viszonylag stabilan tudom tartani magam az életemhez, de ez ritka. Mindig más célok, más gondolatok, más életfelfogások kavarognak bennem. Nem tudom, hogy ki vagyok és mit akarok az élettől. Üresnek érzem magam és rettenetesen szenvedek mert az ízlésem napról napra, óráról órára változik. Olyan mintha lenne 3-4 ember bennem és néha ez, néha az "vezet". Az agresszív vadállat, a céltudatos ügyes szervező aki nem hátrál meg, a vicces egyszer élünk legyen bármi és a depresszív öngyilkos hajlamú.

De sok más is van. De ezek a meghatározók.

Amikor a jövőre és tervekre gondolok egyszerűen sokkot kap az elmém, olyan mintha felrobbanna a fejem belül. Csak feketeséget látok és bizonytalanságot érzek. Nem tudom mi lesz jövőre, egy hónap múlva, kövi héten, de még holnap sem...

Ez micsoda?


2020. nov. 18. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Borderline kedvesem... üdv a klubban
2020. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes meditációs gyakorlással elengedni a folytonos gondolkodáshoz történő ragaszkodást. Mert így egy idő után túltöltődik a rendszer, és az semmire nem jó. Néha jó a kevesebb gondolkodás. Ezt azonban gyakorolni kell, ahhoz hogy a gondolatok helyett másra is tudjunk fókuszálni..
2020. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Illetve szorongás es kenyszeresseg is érződik
2020. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Nekem az segített, hogy a hosszútávú céljaim a logikára alapozom és nem az érzelmeimre. Mivel az érzelmein gyorsan változnak, ezért ezeket a hobbikra hagyom. Több hobbim is van és aszerint váltaogatom őket, ahogyan a hangulatom jön. Minden hangulatom hoz van egy vagy több hobbi és érdeklődési kör. Talán próbáld meg te is ezt. Hogy a logika alapján követed a céljaid és az érzelmeid a hobbiadban éled ki. Nekem ez megoldotta a dolgot és már nem érzem úgy, mintha a különböző hangulataim szétdarabolnának. Már úgy érzem sikerült önmagamat egyesíteni, vagy hogyan mondjam.
2020. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen személyiségzavar. Nem kell rögtön a borderline-ra gondolni, annak a megállapításához több tünet is szükséges (hangulatingadozások, önbántalmazás, dührohamok, instabil kapcsolatok, öngyilkossági hajlam, átmeneti pszichózis, stb.).

Talán érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, aki mellett integrálódik mindaz, ami te vagy. Ez lehet 1-2 év is.

2020. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez elég sok idő...

Hát egyszer megpróbáltam felakasztani magam az ajtóra, de nem adta. Inkább megittam egy üveg martinit és szétvertem a szobám.

Kicsit szétvágtam a lábam, az jól esett. Csökkentette a belső feszkót. Ilyenek vannak nálam :/

2020. nov. 18. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem sok idő, ha azt vesszük hogy egy év múlva talán még rosszabbul fogod magad érezni, addigra már lehet meg is gyógyulnál.
2020. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!