Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a magyarázat a tüneteimre?

Mi a magyarázat a tüneteimre?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hipohonder vagyok, alkalmanként pánikrohamjaim is szoktak lenni, de ezek a tünetek egyáltalán nem függnek össze amit most írni fogok. Nagyon stresszes vagyok, mindenen stresszelek, nincs egy nyugis napom se körülbelül. 16 éves fiú vagyok. Július óta majdnem minden nap nyom a mellkasom, szorító érzést érzek benne, semmi más tünet, csak ez. Nem sugárzik ki sehova, terhelésre meg nem lesz rosszabb. Viszont azt megfigyeltem, hogyha meleg vízbe megyek bele hirtelen, akkor el kezd így fájni, meg hogyha önkielégítést végzek. Elmentünk kardiológiára, ahol végeztek EKG-t és szívultrahangot, azt mondta a kardiológus hogy tökéletes a szivem, egy ártatlan szívzörejt hall, de ennyi. Pánikrohamot persze kaptam is EKG közben, annyira féltem, hogy 120-130 volt a pulzusom EKG közbe. Az orvos egyébként ajánlotta is a pszichológust. Ezért terheléses EKG nem is kellett, hiszen itt már ennyi volt a pulzusom, dolgozott a szivem rendesen. Valószínűleg örökölhettem is ezt a stresszes életmódot, meg volt egy év az életembe amikor sajnos minden összejött (negatív értelemben) akkor annyira kivoltam hogy azt hittem szét tép az ideg és a fájdalom egyszerre.

Amire viszont választ várnék tőletek:

-Magyarázhatóak-e a mellkasi tüneteim a stressz miatt? (egyébként most is fáj, nyom, de mindig fáj csak valamikor enyhébb, valamikor erősebb)

-Miért van önkielégítésnél mellkasi fájdalmam, ha nagyobb erőfeszítésre meg sose?

-miért van mellkasi fájdalmam gyakran ha meleg vízbe megyek fürdeni? Van köze egyáltalán hozzá? vérnyomástól esetleg?

-Ahogy ezt leírtam megint ugyanúgy nyom, szorít. Mennyi az esélye, hogy 16 évesen anginám legyen?

-Refluxom is van, mert sokszor feljön az étel amit ettem, ill. a gyomorsav. Elvileg az is okozhat mellkasi panaszokat, de nem tudom.

Az a baj hogy mindent összeolvastam a neten, és halálfélelmem van. Pedig rendesen kivizsgált a kardiológus, de akkor se tudok belenyugodni, mert nem múlt el.



2020. nov. 18. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az öszes tünetedet a szorongás okozza. Erre rátesz, hogy unatkozol, és összeolvasol mindent a neten. Terápia: kezdj el sportolni keményen, keress magadnak vmi kreatív hobbit, és hajtsad a lányokat, ne magaddal szexszelj a kádban. El lehet menni pszichológushoz, de ő ugyanezt fogja tanácsolni, csak épp alaposan körbeírva, és jó sok pénzért.
2020. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincsen testi bajod, nyugi!🙂

A pszichiater (nem pszichologus, ahogy az 1. fogalmazott), pedig egyaltalan nem hulyeseg!

2020. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
most kicsit megnyugtattál. Köszi! Akkor szerinted nincs baja a szivemnek? Csak ultrahang volt meg EKG. De nem tudok igy maszturbálni konkrétan.
2020. nov. 18. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hihetetlen, mintha én írtam volna ezt a kérdést! Én is július óta érzem ezt és ugyanezeken a vizsgálatokon voltam :D


Ó, én is minden nap bújtam a netet, féltem hogy nekem most lesz végem. Ne aggódj, ha nem találtak semmit, valószínű nem komoly, nem lesz semmi baj, ezt a szorongás és stressz okozza, ahogy nekem is.


Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg nem foglalkozni vele, foglald el magad. Nem mondom h nekem már minden tökéletes, de amióta próbálom nem a neten bújni a tüneteket, sokkal jobb :) Csak lazán..


Egy 18 éves szintén hipochonder lány

2020. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért a masztit meg ne told túl :D
2020. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy egy sima masztitol kezd el fajni, a legkemenyebb fizikai mozgasnal meg nem!!! Mi ez a logika??
2020. nov. 18. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, ezt sajnos nem tudom. Orvos?
2020. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát a kardiológus kivizsgálta a szivemet, de nem hinném hogy a szivem miatt lenne mert alapból aztmondta hogy egeszseges, masreszt meg mi köze a szivemhez hozzá
2020. nov. 18. 23:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű nem ezen a vonalon kell keresni a problémát, mondom, kérdezd meg a háziorvosod, nem szégyen, ő úgyis elküld valamerre vaaagy majd elmúlik magától :) Várj pár napot, ha nem múlik menj el mindenképpen.
2020. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szoronghatsz az onkielegitestol is konkretan, jelentkezhetnek a tunetek ezert is akkor. Ha meg otthon laksz, felsz pl, hogy radnyitnak, vagy anyukad konzervativ, es tudatalatt benned van, hogy mi lenne ha megtudna stb
2020. nov. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!