Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már azt sem tudom minek...

Ha már azt sem tudom minek kelek fel reggelente, akkor elrontottam valamit az életemben?

Figyelt kérdés

A napjaim nagyrészt azzal telnek hogy egy ablakban ülök. Néha megiszok egy teát. Meditálok is néha, mert anélkül már megőrültem volna a gondolataimtól. A napjaim fénypontja amikor a nap besüt az ablakon most épp 11 és fél 2 között. Persze ez sem mindig van ilyen borús időkben. Néha szépek a felhők, vagy ahogy a vízcseppek megállnak a fán, az ablakom előtt. Ez megy átlag minden nap, és úgy kb 2 hetente kimozdulok ebből az egészből. Elmegyek a haverokkal pl inni. Ez ilyen 1 napos kiruccanás, és ilyenkor érzem már csak azt hogy élek. Ezt sem én irányítom, csak néha kell segítség egyik haveromnak, és cserébe ő fizeti az italt stb. Aztán hazajövök és folytatódik a szokásos életvitelem. Szüleim tartanak el, de velük sem vagyok igazán jóba. Átlagosan 1-2 mondatot beszélünk egész nap. Ez azért lett így mert gyerekként nehéz életem volt, mert mindenben be akartak szabályozni. Csakhogy én nem hagytam magam, és mindig az ellenkezőjét csináltam annak amit kellett volna. Most felnőttként viszont nem tudok már valahogy kibékülni, megfelelően viszonyulni hozzájuk. Nem tudom elengedni a belső érzelmeket. Viszont így úgy tűnik nem történik semmi. Évek óta ez van, és már nem érzem azt sem hogy haladnák valamerre. Hogy fejlődnék. Csak a bezártság, és a sivárság.

Azt tudom hogy segítséget kéne kérnem, de ezt valahogy nem tudom megtenni. Hogyan tudnám magam egyedül kimozdítani ebből az állapotból?



2020. nov. 19. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Munka vagy tanulás! Utána jön minden magától
2020. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mégis mitől fejlődnél, ha csak az ablakban ülsz? Menj el dolgozni, keress célokat, hobbit.
2020. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Naponta többször két (2!) percet szánj arra, hogy egy picit beljebb legyél valamiben, ami valódi, és jó csinálni! Nem két perc lesz belőle persze, ez egy gonosz önbecsapó trükk, ami történetesen jó irányokba tud juttatni. Jó sok idő, de könnyű és észrevétlen módszer, kezdetnek igazán tökéletes. Azt eldönteni, hogy mi legyen, pont ugyanilyen "kétperces feladat", csak esetünkben abban kell örömöt találj két egész percig, hogy kipróbálsz minden baromságot, ami kicsit is jó lehet valakinek, amikor már irgalmatlan szinteken műveled úgy, hogy le se lehet állítani (de facto függőség, de jól kiválogatva és élettel teletöltve). Csomó mindent ki tud próbálni az ember, és nem kötelező mindenbe csakis egyszer belekóstolni. Sőt, kétévnyi kérlelhetetlen fejlődni akarást fel lehet rúgni valami újjal, ésatöbbi. Legfeljebb átgondolandó, mennyire kellene gyakran kukába dobni évek munkáját, de nincs igazán semmi, ami tilos lenne, amikor épp az a cél, hogy valami nagyobb jót találj, amit gyakorlatilag érdemes teljesen saját elhatározásból szolgálni. A pofonok végig ott lesznek, amiatt nem aggódnék. Nyilván ezek viszonylag intelligensen is kezelhetők, levonhatók a tanulságok, igazítható a terv, átsúlyozhatók erőforrások, ésatöbbi. Így már valójában, közép- és hosszú távon nem is igazi kudarc egy-egy kudarc. És mivel tényleg lépésenként haladsz egy előre kiválasztott irányba, következetesen, naponta jó adagokban, a legkisebb részeredmény is elkönyvelhető sikernek, érdemes ráünnepelni valamivel, ami szintén előrébb visz.


Valamiért az ember úgy van bedrótozva, hogy a vállalásai, amik lehetőleg jó sok kellemetlenséggel és nehézséggel járnak amellett, hogy alapcél jól kijönni belőlük, elhitetik vele, hogy fontos/jelentős/megkerülhetetlen tényezője a társaságoknak, amikhez tartozik. Teljesen független ez attól, mennyire vagy társas alkat: egy-két emberből álló "osztagok" is pont ilyen dinamikák mentén működnek. Persze szülőkre mint társaságra kihegyezni a társas életet lehet nem szerencsés, akkor már inkább a mélyvíz.

2020. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!