Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst soha nem...

Antidepresszánst soha nem lehet elhagyni? Vagy ha elhagyom, akkor vissza is esek?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a szerotonin visszavételt gátolják. Így aki depressziós, mert kevesebbet termel a szervezete, annak is normálisra felmegy ez az érték, mert a szervezet nem veszi (gondolom olyan gyorsan) vissza.


Ha én a gyógyszert lassan hagyom el, ahogy azt kell, akkor ugyan úgy vissza fog esni ez a szerotonin értékem alacsonyra, és akkor megin csak rosszul leszek.


Vagy ha nem, akkor ez, hogy működik?

Az is érdekel aki szedett gyógyszert és elhagyta már. Hogy vagytok? Segített? (Elhagyás után jobb lett mint gyógyszerszedés előtt?)


2020. nov. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
El lehet hagyni, sőt el is kell, mert egy idő után elveszti a hatását. Lassan csökkentgetve szabad csak elhagyni, pár hónap alatt eljutva a nulláig. Ééés most jön a titok! Már az elvonás KÖZBEN más, természetes módszerekkel serkenteni a szerotonin termelést. Merthogy egy csomó mindentől beindul, nem csak gyógyszertől. Csak egy pár ismertebb dolog, a teljesség igénye nélkül: sport, szerelem, szex, csokoládé, kreatív hobbik, jó könyvek, filmek, természet, kisállatok, barátok, humor.
2020. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy veszti el a hatását. Ne hagyd el, visszaesel.
2020. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vesziti el a hatasat. En ket evig szedtem pontos idobe pontos adagot azutan fokozatosan lejottem rola ami harom hetig tartott. Ennek mar egy eve es mondhatom hogy jol vagyok eddig semmi problema nincsen. Rexetin hatoanyagut szedtem 20 mg naponta kemeny panikbetegseg es depresszio ellen. Amit eszrevettem magamon hogy folyamatosan legalabb egy evig szedni kell hogy felejtse el az ember azt hogy beteg es addig is szerezzen elmenyeket ahogy az elso irta mert az nagyon fontos.
2020. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Aki nem ért hozzá, az minek szavaz?

2020. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor legyek gyógyszerfüggő?

Ez olyan mint a szemüveg vagy a nyomorékoknak a tolószék? Soha nem lehet elhagyni? (Úgy elhagyni, hogy ne legyek újra "beteg"?)

2020. nov. 22. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért mi a baj vele? (Meg a többivel is?)
2020. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy ha jobban vagyok a doki azt fogja mondani, hogy jól vagyok és hagyjam el a gyógyszert. De én a gyógyszer miatt vagyok jobban. Ha abbahagyom, akkor csak volt pár évem amikor szedtem a gyógyszert és csak akkor voltam jól.

Ez szerintem nem normális.


Nem az lenne a lényeg, hogy meggyógyuljak?

2020. nov. 22. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet meggyógyulni. Ahogy a legtöbb komolyabb betegségből sem.
2020. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ez ennél bonyolultabb. A depresszió egy önrontó folyamat, amihez kell a hajlam meg valami, ami elindítja, de utána a rosszkedv egyre inkább elural és már a saját rosszkedved következményeképp vagy rosszkedvű. Jól bevésődnek a rossz minták, rossz reflexek stb.


Ha egyszer kiszabadultál az ördögi körből, akkor a terápián tanult jobb mentálhigiénével, jobb önismerettel, jobb problémakezelő stratégiákkal nem feltétlen fogsz gyógyszer nélkül sem visszaesni. Ha szerencséd van. Ha nincs, akkor visszaesel, de ezt csak úgy lehet megtudni, ha - az orvos javaslatára, amikor ő már úgy látja - megpróbálod lépésenként elhagyni a gyógyszert. Ha nem jött be, akkor még mindig elkezdheted újra szedni.


Szóval hallgass az orvosodra, de kérd meg arra is, hogy magyarázza el, mint miért javasol. Fontos, hogy te is értsd, mi történik.

2020. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!