Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a mentális betegségem nem...

Ha a mentális betegségem nem kezeltetem soha, mennyire lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Már évek óta meg van, sőt kiskoromban is voltak zavarim. Azóta más jellegű problémák vannak. Ezek vannak már évek óta. Eddig nem lettek kezelve, egy picit romlott még a dolog mostanában, de már nem romlik tovább. Mi lesz, ha ez nem lesz kezelve? Öngyilkos nem leszek, azt tudom. Teljesen beleőrülni se fogok, ez is biztos. De vajon mi más baj lehet, ha nem kezelem? Kezeltetni sajnos nem tudom, pszichológushoz nincs lehetőségem menni.

2020. nov. 20. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy miről van szó. Ha depresszió vagy szociális fóbia, az csak neked rossz hosszútávon, de évtizedekig kezeletlenül élnek vele együtt emberek. Ha mondjuk skizofrénia, az már nem csak neked lesz rossz, hanem a környezetednek is, mert az előbb-utóbb annyira elhatalmasodik amit már nem lehet kézben tartani, és annak csúnya vége lesz.
2020. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es. Hát nem tudom milyen betegség, mert mivel nem kezeltetem soha, ezért nem lett diagnosztizálva sem. De a fentiek közül egyik sem, szerintem. Nézegettem neten már személyiségzavarra és mindenre jellemzőket, de mindennel úgy vagyok, hogy a 6 jellemzőből mondjuk 3 nagyon igaz 3 viszont nagyon nem igaz rám. Szóval ez van. Lövésem sincs minek hívja a pszichológia a bajom. A környezetem nem szenved tőle. Szoros kapcsolataim nincsenek, a családtagjaim is olyanok mintha a szomszédaim lennének. Szóval ilyen szinten nem okoz gondot, hogy normálisan viselkedjek, mivel ilyen szintű kapcsolatoknak csak felszínesen ismeri az ember a másikat. A környezetem tehát nem érzékeli, vagy csak nagyon kicsit, hogy gond van velem. Szóval másoknak nem fogok vele ártani. :)
2020. nov. 21. 00:05
 3/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Lègyszives ird Meg privatban pontosan mi a problémàd! Elôre is kôszônôm!
2020. nov. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!