Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik vény nélkül antidepress...

Melyik vény nélkül antidepresszánsok a leghatékonyabbak?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta súlyos depresszióban szenvedek (Az okokat nem szeretném most részletezni.)

Sajnos pszichologushoz nem tudok elmenni, nem keresek rosszul, de nem is jól, főleg most, hogy járvány van és amúgy is rengeteg kiadásom van, úgyhogy ez nem opció.

Nem tudom, hogy háziorvos írna-e fel erős antidepresszánst, csak azért, mert bemegyek és megmondom, hogy szükségem lenne pl. Frontinra.


De elsősorban nem akarok a legerősebb antidepresszánsokhoz nyúlni és a munkámból kifolyólag nem is nagyon szeretném, ha bárhogyan is kiderülne az, hogy depressziós vagyok.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan szedtétek a vény nélküli antidepresszánsokat? Mit tanácsoltok?



2020. nov. 23. 20:08
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nnna. Itt vagyok. Valami kedves ember jelentett mert nem tetszett neki amit írtam és tiltottak dehát ugyebár rövid időn belül lehet ide újra szépen bejutni.

A kérdés remek, utolsó

A pszichológiában ezt anális fixáciònak hívják. Két típusú ember van. Az egyik látja hogy elfogyott valami, ezt megjegyzi, és másnap harmadnap vesz egyet.

A másik típus- aki én vagyok- látja, hogy a jövő héten el fog fogyni valami ezért-noha van egy még a szekrényben- gyorsan elmegy venni mert egyszer el fog fogyni...

Nyilván gyerekkori nélkülözés, vagy önbizalom hiány, biztonságra való törekvés. Minden tárggyal így vagyok az életemben, van mindenből annyi bontatlan mint a huzat.

Nyilván volt amikor szedtem ezeket, de egyrészt sokkal többet iratok mint amit meg tudok/akarok enni, másrészt egy éve hozzájuk sem nyúltam viszont valami fixáciò miatt iratom. De ezt ne sarkitsuk ezekre, van vagy 8 doboz antibiotikumom, meg minden vacak. Havonta egyszer ráìrok az orvosolja,hogy a "szokásos " pakk. Ő felìrja, én kiváltom.

Persze lehet miattam 3 hónap a munkanélküli ellátás (ezt mondjuk kedves 9es továbbra sem értem- hiszen soha a büdös életben nem mondtam, hogy egészségesen iratom ki magam, csak van akkora bizalom felém, hogy igenis elhiggyék, kell 2-3 nap fekvés, tehát nem táppénz csalok,a rendszerrel nem élek vissza)

De a táppénz csalás alapja ugye az,hogy van munkád...tehát le petit kizárja az álláskeresési járadék időtartamának befolyásolását....

2020. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!