Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős kényszeresség...

Nagyon erős kényszeresség átalakulhat mar tourette-szindrómává?

Figyelt kérdés

Mar ott tartok, hogy a kenyszergondolataimat sokszor ki is mondom, akkor is, ha az utcán vagyok. Például ha feljön egy kínzó emlék, akkor azt szoktam ismételgetni magamban, hogy meghalok, meghalok... eddig csak a fejemben ismételgettem a dolgokat, most mar akar emberek között is van, hogy kimondom...ez mar nagyon megijeszt.

Van, hogy elképzelem, hogy lelövöm magam egymás után többször is, ezzel “ütöm ki” a kenyszergondolatot. Volt, hogy számokat, neveket sorolgattam a fejemben.

Piszkálni is szoktam a hajam, vagy csipkedni a bőröm, a pattanásaimat véresre szoktam vakarni... ahogy egyre kínzóbbak a kényszeres gondolatok, úgy egyre rosszabb ez az egesz


2020. nov. 29. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom, kérj tanácsot pszichoterapeutától.
2020. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Én csak azt nem értem, hogy aki annyit ír "nem tudom" a kérdésekre válaszként az egyáltalán minek ír válaszol? Hogy foglalja feleslegesen a helyet a szerveren? :D
2020. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert nem várható el a válaszadóktól, hogy szakképzett pszichológusok és egyebek legyenek, viszont megadtam, hogy hol érdeklődjön.

A 0% ovis sértődöttségből való lepontozás így nem jogos.

"Én csak azt nem értem, hogy aki annyit ír "nem tudom" a kérdésekre válaszként az egyáltalán minek ír válaszol? Hogy foglalja feleslegesen a helyet a szerveren?"

Te miért nem írtad meg? Te pedig a másikba történő belekötéssel foglalkod a helyet a szerveren?

2020. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én úgy tudom, hogy a megnevezett betegséget valamiféle idegrendszeriprobléma okozza és ilyen módon laikusként kevéssé tartom elképzelhetőnek hogy "átalakul ebbe", arról lehet szó hogy a kényszergondolatok kellemetlen érzéseket, feszültséget idéznek fel és úgy érzed ezért "tenned kell valamit"
2020. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

[link]

Te inkább csak tovább gondolod a jelenlegi helyzetet, de mindenképpen orvosi segítségre van szükséged.

2020. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!