Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letudom magam szoktatni a...

Letudom magam szoktatni a kényszerességről, illetve megtudom szüntetni a szorongásom?

Figyelt kérdés
A pszichológus úgy érzem eddig nem sokat segített.
2019. nov. 29. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem túl súlyosak, akkor igen. Ha sulyos a helyzet, akkor nem.
2019. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Sőt Ezt te magad tudod szerintem megcsinálni. Lehet valakinek jó az orvos is, de valakinek nem. Én magam is egyedül gyógyultam ki belőle! A baj az a pszichológusokkal, hogy olyan, mintha egy olyan ember beszélne a dohányzásról való leszokás nehézségeiről, aki életében még egy cigit sem szívott el. Oh... a kényszerrel nekem is meggyűlt a bajom kb 30 évig szenvedtem tőle. Folyton küszködtem ellene és nem ment, csak jöttek és jöttek, de hát ha kényszeres vagy tudod milyen szar, nem ragozom neked. Azt hittem sosem fogok megszabadulni tőlük, pedig állandóan küzdöttem a magam módján. És nem fogd elhinni, de történt valami és gyakorlatilag egyik-napról a másikra szoktam le róla. Persze utána még fél év kellett míg végleg megszűntek, mert azért utána is jöttek, de egyre ritkábban és most már teljesen ok. Nagyjából 95-98%-os vagyok.


Mit csináltam?


30 év után már annyira súlyos volt, hogy teljesen uralták a napomat a kényszerek, mindenfajta apró dologban is. Annyira besokalltam és annyira dühös lettem, mert már annyira szenvedtem, hogy azt mondtam. Kész vége! A kényszer mindenfajta formája teljesen logikátlan. Úgy álltam hozzá, hogy ez egy zavar az agy működésében. És nyilván az is! Úgy álltam hozzá, az agyamhoz, a működési zavarhoz, mintha egy másik ember lenne, aki cseszegetni akar. És ez is részben igaz, hiszen olyan dologra akar rá venni, amit te nem akarsz. És mindig amikor jött, azt mondtam magamban. Csak azért sem adom meg neked ezt az örömöt, hogy cseszegess a hülye kényszereiddel. Ehelyett én cseszegetlek és csak azért sem csinálom. Ez a csak azért sem adom meg az örömöt neki gondolat segített. Légy olyan mint egy dacos gyerek, aki bevágja a durcát és csak azért sem csinálja, amit a szüleim akarnak, hogy bosszantsa őket.


Te meg bosszantsd a kényszered, a zavart. Úgy bele jössz majd, hogy még élvezni is fogod, amikor sikerrel jársz. Csináld és egyre több csatát nyersz majd meg, és végül a háborút is megnyered majd.


Nekem ez volt ami segített!

2019. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nekem sajnos az a kényszerességem, hogy állandóan a gyerekemet nézegetem meg a kutyámat, hogy nincs-e rajta valami púp vagy nem-e betegek. Meg még az ajtó bezárása, a többszöri wc-re futkározás úgy, hogy igazából nem is kell. Meg a tick-ek vagy nem tudom hogy kell írni. Katasztrófa.
2019. nov. 30. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!