Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes érdektelenség az...

Teljes érdektelenség az emberek iránt. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos egy elég komplex problémával küzdök. Nevezhetjük mély depressziónak vagy egy olyan életszakasznak, amelyben teljesen a padlóra kerültem. Nem akarom leírni a teljes élettörténetemet, elég annyi, hogy nagyon sz*r gyerekkorom volt. Apám válás után lelépett(kb. 11 voltam) és nem is nagyon keresett, pont akkor, amikor egy srácnak a legnagyobb szüksége lenne az apjára. Anyámmal maradtam, aki fizikailag és lelkileg is rengeteget bántott. Volt, hogy mindennap vert és ez még semmi volt, ahhoz a lelki terrorhoz képest amit tőle kaptam. Folyton egyedül éreztem magam és ez most sincs másképpen, mivel soha senkiben nem tudtam/akartam megbízni, senkihez nem tudtam kötődni. Egyetlen ember sem érdekel, senkinek a problémája, még a sajátom is hidegen hagy. Voltak haverjaim, de velük csak a szociális igényeimet elégítettem ki. Volt barátnőm aki iránt semmit nem éreztem a testi kapcsolaton kívül. Összességében teljesen érdektelenek voltak számomra. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék ezen változtatni? Hogy érezhetném azt, hogy fontosak nekem a hozzám közeli emberek? Vagy esetleg én tényleg egy örökké magányos ember leszek?



2020. dec. 1. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltál segítséget kérni? Pszichológustól, pszichiátertől, bárkitől...
2020. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Gondolom téged nem, de azért mégis ide tudtál böffenteni valamit..

#2 Nem, nehéz elmagyarázni de face to face senkivel nem tudnék nyíltan beszélni erről.

2020. dec. 1. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#3


Te vagy teljesen érdektelen az emberek iránt. Mit csodálkozol ha veled szemben is érdektelen más?

2020. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok


Miért? Esetleg ha gondolod, meghallgatlak. Azt nem ígérem, hogy tudok tanácsot is adni, de hátha megkönnyebbülsz


18/l

2020. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Egy szóval sem írtam ilyet, hogy én bárki szemében is érdektelen lennék, itt az a helyzet, hogy azt a szeretetet amit kapok egyes emberektől azt nem tudom viszonozni, valahogy nem megy és ez az amin változtatni szeretnék, de bárhogy próbáltam nem ment


#5 Kedves vagy de ennél többet nem tudnék írni

2020. dec. 1. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Pedig ezen valószínűleg csak pszichológus tudna segíteni. Mi itt nem fogunk tudni segíteni rajtad sajnos. Szóval ha tenni akarsz magadért, akkor elmész pszichológushoz. Ha nem, akkor marad minden így, ahogy eddig.
2020. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!