Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a marha nagy vagdosás...

Mi ez a marha nagy vagdosás mánia?

Figyelt kérdés

Ez valami tini dili?


Húszon évesként voltam olyan depressziós, hogy csak az ágyba kucorodva fetrengtem, és azon járt az agyam, hogy ennél talán a halál is jobb, mint ilyen állapotban élni, csak azért nem tenném meg, hogy ne okozzak fájdalmat a szeretteimnek. De pl. egy halovány másodpercig nem fordult meg a fejemben a gondolat hogy én vagdossam magam vagy akármi, mintha annak bármi értelme lenne...


2020. dec. 6. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
,,tini dili"?? Ez most komoly? Azért vágdossák magukat mert meg akarnak halni. Véget akarnak vetni a szenvedésnek. Amúgy ezt nem csak a tinik csinálják. Van aki azért csinálja, mert úgy mondva segítséget kér. Van aki azért mert csak szimplán fájdalmat akar okozni magának.
2020. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ez a "falcolás" történet már 40-50 éve is ismert volt.
2020. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

" Azért vágdossák magukat mert meg akarnak halni."


Két különböző dologról beszélünk.

Amire én gondolok, ott nem az öngyilkosság a cél, hanem a fizikai fájdalom okozása, "hogy ezzel nyomják el a lelki fájdalmat" vagy mi a fittyfene. De ahogy mondtam én is voltam nagyon padlón még se éreztem azt hogy a fizikai fájdalom okozása magamnak bármin segítene.

2020. dec. 6. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom, hogy a falcolást főleg a borderlinennal kapcsolatban említik,a depresszió és borderline más dolgok. Nem miden krízishelyzet ugyanolyan intenzitású bárkinél. Viszont úgy vettem ki a szavaidból, hogy neked ott van a család, akikre számíthatsz, és kötődhetsz hozzájuk. Egyébként amúgy mindenkinek más a tűrőképessége, meg mindenki máshogy dolgozza fel az őt ért hatásokat, helyzeteket. Ha érdekel, hogy hogyan alakul ki a borderline, akkor youtubeon találsz előadásokat a témában. Egyszerűbb, mint itt kérdezgetni, meg elképzelni, amit te szerencsére úgyse fogsz...


Én jutottam már oda eddigi életemben kétszer, hogy annyira tehetetlen voltam az érzelmeimmel, meg a szituációmmal, hogy nagyon erős késztetést éreztem, hogy megvágjam magamat, mert máshogy nem tudtam volna megszüntetni azt az érzelmi és gondolati kavalkádot, ami bennem volt. Igaz én nem tettem meg, vártam hogy vége legyen, nem szeretem a fájdalmat, meg úgyis megbánnám, és nem lenne kedvem egy heget nézni egész életemben, ami rossz dolgokra emlékeztet. De én nem voltam depressziós, vagy nem az volt az indikátorom ezekre. Figyelj most ugyanígy lehetne azt mondani, hogy attól, hogy te meg padlóra kerülsz, hogyan tudsz utána csak ágyban feküdni és semmit sem kezdeni magaddal, mosolyogni, szeretetet érezni?? Az se természetes, ha valaki depressziós, és bárki számra megérthető....Nekem pl. az lenne az utolsó, hogy ágyban feküdjek egész nap, és gyűlöljem magamat.

2020. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Főként tizenéveseket érint ez a dolog. 15-19 korosztályt ha jól tudom.

Eleinte és sem akartam magamnak ártani, nagyon nagy butaságnak tartottam a vagdosást. Aztán kipróbáltam...nagy hiba volt. De amikor először csináltam olyan nyugodt lettem, el sem tudom mondani azt az érzést...

Nagyon ijesztő belegondolni...

Eszembe nem jutna azt csinálni többször...a problémát nem oldotta meg...csak látványossá tette... Hozzáteszem én nem feltűnésből csináltam. Csak sok minden összegyűlt bennem...és nem mertem szakszerű segítséget kérni.

Most is mélyen vagyok...de legalább már nem ártok magamnak, sőt pszichológushoz fordultam hogy ne tegyem tönkre magam mégjobban.

2020. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Tini dili...

3 évig vagdostam magam. Az apám bántalmazott, és a fizikai fájdalommal elnyomtam a lelkit. Ez egyáltalán nem vicc, vagy divat. Úgy éreztem, senkinek sem vagyok fontos, és amikor betelt a pohár, megvágtam magam. Volt olyan, hogy akaratlanul nagyon mélyre vágtam, és megijedtem, ezért egy kis ideig abbahagytam, de folyton visszaestem. A karom és a lábam 3 évig szét volt vagdalva, de se a szüleimnek nem tűnt fel, és az iskolában, esetleg tesi órán sem szóltak, egyszerűen nem érdekelt senkit, szóval azért volt probléma a környezetemmel :D

2020. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom 6-os, sajnálom nagyon, hogy senki nem nyújtott segítséget neked. :( Borzalmas, hogy az emberek ahelyett, hogy segítenének, inkább becsukják a szemüket. Aztán rábízzák az anyatermészetre....a legdurvább, hogy a tanárokra sem lehet számítani. Nálunk gimiben az of. egy osztálytársamból csinált viccet. Srácnak zűrös lehetett a családi légköre, és elkezdte emlegetni másoknak, hogy öngyilkos akar lenni. Na és erre mi volt a reakció, kinevette az of, és komolytalan dolognak állította be... Undorítóak az ilyen emberek.
2020. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
93%
a vagdosás nem akarattal történik egyszerűen nemtudom kiborulok megláttam az ollót és csak úgy kezdtem nem tudtam kontrollálni nem akartam abbahagyni nem számított mennyire fáj. A fizikai fájdalommal próbáljuk talán elnyomni a lelkit. De szörnyű dolog és SENKI se csinálja ezt mert a heg az megtagadása.
2020. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nyolcas vagyok megakadt szerettem volna a végére írni
2020. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Illetve megmarad
2020. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!