Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak orvoshoz az OCD-mel?

Forduljak orvoshoz az OCD-mel?

Figyelt kérdés

Szóval igazából azt sem tudom ‘enyhe’ vagy erős fokú és a gond,hogy nyíltan erről soha senkivel nem mertem beszélgetni mert félek,hogy teljesen hülyének néznének...

Igazából ha valaki valami kedveset tesz felem vagy egyszerűen csak együtt vagyunk (nem úgy) eszembe jut,hogy ,,mi lenne ha azt mondanám neki,hogy nagyon csúnya vagy bunkó” vagy hasonlók... Közben soha senkinek nem mondanék ilyet és nem is mondtam!

Gyakran előjön a fejemben a gondolat pl. ,,hogyha nem fogod meg 20mp-ig a kilincset akkor ez és az lesz” van amikor durvább változatban van amikor enyhébben.

Képes vagyok bárki cuccát ,,megrendezni” ha nincs a helyén nem szimetrikus vagy valami. Akár egy nagyon kicsi folt miatt is átcserélem a ruhám,vagy ha a körömlakkom egy picit lekopik máris zavar (bár ez a legkevesebb).

A legrosszabb,hogy pl. ha egyszer egy pólóban amiben voltam történik valami rossz,akkor utána nem veszem azt fel,vagy ha fogmosásnál a fogkrémre teszek vizet akkor azt hiszem rossz napom lesz vagy baj lesz és ez különböző formákban jelenik meg.

Amikor tiszta szemmel láthatóan eltettem a telefonom a táskámba képes vagyok 10-15x megnézni,hogy biztos benne van-e.

A körülöttem lévő emberek nem veszik észre mert nagyon nagyon próbálom elcázni.

Btw kiskoromban azt hittem ördög van a fejemben és még mindig tini vagyok...

Szerintetek ez tényleg OCD és ha valóban az akkor forduljak valakihez?



2020. dec. 7. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg OCD. Elso korben iskolapszichologus. Akkor szamit komolynak, ha eleri a napi 20 perc-1 orat, es komoly eletminosegbeli romlast okoz, akadalyoz valamiben.

Vannak, akik pl. lefekves elott tobb oras ritualekat tartanak, vagy jegyzeteles kozben minden szot x-szer le kell irniuk, vagy tobbszazszor kezet mosni, ahhoz kepest ez meg rendben van.

2020. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én anno nem mentem sem pszichológushoz, sem pszichiáterhez és most már kb. semmi bajom sincs. Megtanultam magamnak kezelni ezt az egészet. De nyilván nagyon sokat szenvedtem vele (hónapokat). Borzalmas emlékeim vannak egy pszichológusról meg egy pszichiáterről, így én tutira soha az életben nem fogok megbízni egyben sem. De neked azért ajánlom, hogy elmenj egyhez, akiben megbízol és ért is a munkájához, mert úgy nagy valószínűséggel hamarabb átesel a nehéz részén. Egy idő után kiismered magad (vagy a pszichológus segít), rájössz, hogy mik váltják ki nálad ezeket, és úgy könnyebben tudod majd befolyásolni a kényszereket, hogy ne jelenjenek meg.

De a legfontosabb szerintem, hogy legyen önbizalmad és legyél boldog, ne stresszelj túl sokat, mert általában ezek elég sokat rontanak az OCD-sek állapotán.

2020. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Illetve én próbálok ésszerűen gondolkozni, pl. ha teljesen hülyeség egy kényszerem (akár cselekedet, akár gondolat), akkor arra gondolok, hogy ennek semmi értelme és egyáltalán nem fontos. Ezt általában magamban mondogatom, vagy akár hangosan, és próbálom meggyőzni magam arról, hogy nem baj, ha nem végzem el az adott kényszert.

A gondolatokat pedig szimplán ignorálom (nem veszem figyelembe), mert a legtöbben tudják ugye, hogyha valamire nem akarunk gondolni, akkor annál jobban fog járni a fejünkben, tehát jobban tesszük ha csak elengedjük. Nekem is vannak néha elég beteg gondolataim, de úgy vagyok velük, hogy nem érdekelnek.

2020. dec. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!