Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már alvás paralízisetek?...

Volt már alvás paralízisetek? Ha igen milyen volt?

Figyelt kérdés

Érdekel hogy milyen az alvás paralízis. Nekem még szerencsére nem volt.

És amúgy milyen körülmények között történt ez, szóval hogy mi miatt lehetet az alvás paralízisetek? (pl kevés alvás, energiaitalozás.... stb)



2020. dec. 10. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek előfordul, kamaszkorában többször volt. Tudtommal nem jelölhető meg egyértelmű ok, de ilyen, hogy energiaitalozás meg főleg elég abszurdnak hangzik... :D

Ő úgy írta le, hogy félig az álomban van, félig ébren. Ettől lesz ijesztő, mert látja maga körül a szobát például, de az álom (gyakran rémálom) darabjai kivetülnek, tehát lát alakokat a szobában, és minden egyformán valósnak tűnik. vagy nem látja, de hallja a hangjukat. Ráadásnak meg ugye nem tud megmozdulni, ő úgy éli meg, hogy a szemgolyóját is csak kínkeservesen tudja elmozdítani, ez tovább növeli a félelemérzetet. Ő egyébként pánikbeteg, és amikor többször tapasztalta az alvásparalízist, akkor többször volt napközben pánikrohama is, szóval pszichés oka lehet.

2020. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt. Az elmúlt fél évben jött ki rajtam, kétszer is.

Ijesztő. Mármint nem láttam szellemeket vagy bármit hanem egyszercsak kinyílik a szemed, érzékeled a körülötted lévő zajokat pl denem tudsz semmit sem csinálni

Megakarnál szólalni és nem megy, egyszerűen képtelen vagy rá, mint ahogy a mozgásra is. Teljesen levagy bénulva, akármennyire mozognál, szólnál semmi sem működik. Csak forgatod a szemed a semmibe. Utána jön valami (most ez hülyén hangzik) erő vissza a testedbe és mintha mázsás súlyokat emelnél hirtelen visszatér a normális kerékvágásba minden. Én így éltem meg

2020. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a lefolyása mint az előző válaszolónak, annyi különbséggel hogy általában szörnyű nagy nyomást éreztem a mellkasomon. De volt olyan is hogy úgy éreztem felrobban a szívem, olyanokat dobbant. Nem tudtam semmihez kötni, látszólag teljesen véletlenszerűen jött. Szerintem huszonéves koromra elmúlt, azóta nem volt.
2020. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy stresszes veszekedés, utáni éjjel volt. A veszekedés olyan stresszes volt, hogy egy ideig remegtem és egy órán keresztül próbáltam rendszerezni a történteket.


Az eddig említettek voltak nekem is, annyi különbséggel hogy nem hanghatást halucináltam, hanem valakinek a jelenlétét. Egy ijesztő valakiét.


Illetve, én a mellkasomon kaparást éreztem, mintha a trónok harcából a holtak szednék szét a mellkasom.

Erre ébredtem.


Azt olvastam könnyebb ha tudatosítjuk közben hogy ez csak alvási paralízis, és el fog múlni, de nekem ettől csak szörnyűbb lett.

2020. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%
Haveromnak volt, és olyan dolgokat látott ami nem is létezik, pl Románia meg ilyenek
2020. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. xD
2020. dec. 13. 19:37
 7/7 anonim válasza:

Velem sokszor előfordul, pl. ma reggel is volt. A kérésemre anyukám reggel 9-kor kopogással felébresztett, ezután kicsit visszaaludtam, majd felébredve azt hallucináltam, hogy ott ül a székemben, és figyelmeztet, hogy fel kéne kelnem. Én meg nem tudtam megmozdulni :) Csak akkor jöttem rá, hogy hallucináció volt, amikor sikerült megmozdulnom, teljesen felébrednem.

Volt ennél kellemetlenebb is, pl. egyszer azt hallucináltam, amikor egyedül aludtam egy lakásban, hogy a szomszéd szobában járkál valaki. De nagyon hangosan hallottam a lépteit. Csupa verejték lettem tőle.

A legparább eset az volt, amikor a sötét szoba sarkába hallucináltam egy síró kislányt, csak a körvonalait láttam, meg hallottam, ahogy nyüszög. Probáltam megszólítani, de csak suttogni bírtam. Az horrorfilmbe illő jelenet volt.

Általában viszont csak nem tudok megmozdulni. Ez nem szokott sokáig tartani és már jól tudom kezelni.

Ha előfordul valakivel, akkor miután felébred, érdemes sétalgatni kicsit, meg inni egy pohár vizet, mert ha simán csak visszaalszik az ember, akkor könnyen visszatér a paralízis.


Hogy mitől alakul ki? Azt hiszem, hogy a rendszertelen alvás hajlamosít rá. Szerintem hasonló körülmények idézik elő, mint a normális álmodást, tehát felületes alvás mellett fordul elő. Gyakran van, úgy mint ma, hogy reggel visszaalaszom kicsit, és ezután jön a paralízis. Félelmek is előhozhatják, pl. én féltem attól, hogy betörnek a lakásba, ekkor történt, hogy hangokat hallottam a szomszéd szobából. De teljesen nyugodt psziché mellett is előfordulnak.

2020. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!