Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a pszichológusná...

Mit csináljak a pszichológusnál ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Éveken át magamba fojtottam mindent, amiből pánik, mindenféle fájdalom, depresszió, öngyilkos gondolatok lettek. Azt akarja, hogy beszéljek az érzéseimről, de a hideg ráz a mondat után, de a saját fejemben is rosszul érzem magam, és nem tudom megfogalmazni, nemhogy kimondani, és legszívesebben elrohannék tőle, mikor ilyet kérdez, félek, hogy sírni fogok előtte, csak tovább égetem magam, vagy bármi, és annyira mélyen vannak, hogy nem tudom már felhozni ezeket.
2020. dec. 12. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj ezekről az érzéseidről
2020. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeket is el kell mondani és majd így tud segiteni, szépen lassan elindul egy "folyamat", észre se veszed és elkezdesz megnyílni. Ne félj, beszélni kell, hogy tudjál változtatni.
2020. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell ezeket túl komolyan venni. A pszichológusnak ennyi a dolga ezt tanulja a főiskolán évekig, tökéletesíti a hanglejtést erre az egy kérdésre. Aztán azt reméli, hogy azzal hogy kimondod a gondolataidat, meg is oldódnak a problémáid. De ezzel nem tud mit kezdeni, csak majd a konkrétumokra is rákérdez, pl meghalt az anyád, mit érzel anyád halálával kapcsolatban és így tovább.
2020. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz sok év elfojtott érzelmét a felszínre hozni és kimondani hangosan, de próbálj erre az egészre úgy tekinteni, mint a gyógyulásod folyamatára. Magadért teszed, azért, hogy jobb legyen, ne azt nézd, hogy veled szemben egy másik ember ül. Próbáld meg ezt kizárni, és hagyd megnyílni magad.

Nyugodtan mondd el neki,hogy ez mennyire nehéz neked, azért van ott, hogy segítsen neked!:)

2020. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzeted.

Ha nem bánod, leírom a saját esetemet. Mint ahogy kénytelen voltam arra rájönni a pszichológusnál töltött sok hónap után, az érzéseimet nagyon nehezen fogalmazom meg. Nem nagyon tudom cizellálni. Emiatt amikor azt kérdezi, hogy hogyan éreztem magam az adott szituációban, nehezen tudom leírni. Sokszor úgy érzem, hogy össze-vissza beszélek, aminek se füle se farka. Többször említem a fizikai tüneteket (dobog a szívem, kipirulok, összeszorul a torkom), vagy hasonlatokat mondok. A pszichológusom ezek alapján egyszerűen visszatükröz: összefoglalja, hogy mit mondtam és hogyan érezhettem magam abban a szituációban. Kiolvassa a sorok közül (a szavaim mögül) a bizonytalanságot, a szorongást, stb. Baromi sokat tanultam abból, amit ő csinál :)

A sírás: ettől én is nagyon féltem, és szerintem még tartok is. Amikor először mentem hozzá egy trauma feldolgozása miatt, teljesen meg voltam döbbenve, hogy neki mindvégig sírás nélkül tudtam a történtekről beszélni, miközben másoknak állandóan bőgtem. Azóta is csak talán két alkalommal volt, hogy majdnem sírásban törtem ki, de én akkor visszafogtam és összeszedtem magam. Mindkét alkalommal tudta ezt. Egyik alkalom után mondtam, hogy valami olyan mélyen érintett, hogy majdnem elsírtam magam. Erre ő: ez itt a sírás helye. Ennek ellenére még nem volt olyan, hogy könnyekben törtem volna ki. De azt érzem, hogy ez már csak idő kérdése.

Visszagondolva: egy évvel ezelőtt mi nagyon a felszínen voltunk, nem nagyon hagytam, hogy a lelkem és érzéseim mélyére menjünk. A pszichológusom türelmesen terelgetett, a kérdéseivel segített, és ahogy épült a bizalom, úgy engedtem mélyebbre. Meg ahogy én is képes voltam úgy szembenézni magammal, hogy azt hangosan ki is mondjam. Ehhez kellett idő.

Nekem az is sokat segített, hogy naplót írtam. Egy-egy ülés után, ha úgy éreztem, hogy túl sok az érzés bennem, amikkel nem tudok mit kezdeni, kiírtam magamból. Ez aztán nagyon sok összefüggésre is rávilágított (különösen akkor, amikor visszaolvastam korábbi írásaimat).

Kérdező, csak lassan, ne siettesd.

Bízom benne, hogy találtál ebben olyat, ami segít. Sok sikert!

2020. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!