Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el szüleimnek...

Ateszkapitány3 kérdése:

Hogyan mondjam el szüleimnek hogy pszichológushoz akarok menni?

Figyelt kérdés
Még középiskolás fiú vagyok bőven. Már vagy egy éve vannak kissebb nagyobb lelki gondjaim de az elmult 2 hónapba ezek eléggé felerősödött. Arra jutottam hogy lehhet jó lenne beszélnem egy szakemberrel hogy van e valami bajom vagy csak a kórral járó általános depit dolgozom fel picit nehezebben. Tudom hogy szüleim háta mögött is elmehhetnék de azt nagyon nem akarom.Félek hogy kinevetnének, nem vennének elég komolyan. És lehhet tényleg nincs nagy bajom de mégis úgy érzem sosem voltam ilyen lent és nem élvezem az életem. Köszi ha tudsz valami tanácsot adni.

2020. dec. 12. 22:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
9-es! Rendben, tiszteletben tartjuk a Te véleményed. De a válaszod nem HASZNOS, mert igenis vannak olyan krízisek szinte minden ember életében, amit egy baráti beszélgetéssel NEM LEHET megoldani. És nagyon sokan nem mernek szakemberhez fordulni pont azok miatt a sztereotípiák miatt, amiket sorolsz. Nem szégyen pszichológus segítségét kérni! Nem lesajnálandó, igenis lehetnek ettől függetlenül jó barátai az embernek. Arról a tényről nem is beszélve, hogy pont az a probléma, amit a kérdező felvillantott, a depresszió, gyakran vezet elszigeteltséghez, amit nem hozzáértőként nagyon nehéz feloldani.
2020. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
21%
Az igazság hasznos! Fáj és kegyetlen de igaz! Szánom azt, aki nem fogadja el.
2020. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%

Ez egyedül a Te igazságos.

Én tiszteletben tartom a véleményed. Kívánom, hogy soha ne legyen szükséges pszichológusra. De kérlek szépen ne viselkedj úgy, mintha mindenkire igaz kellene, hogy legyen ez a hozzáállás.

Lehet Neked elég a szociális támogatottság. De nagyon sok ember él meg olyan kríziseket, amikhez nem elegendő a mikrokörnyezet támogatása. Fontos, hogy ezt felismerjék, és segítséget kérjenek! Az Egyesült Államok statisztikái szerint a 14-19 évesek körében a harmadik vezető halálok az öngyilkosság!

2020. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
20%
Irigylem azokat akik fenejó dolgukban nem tudják mire szórják anyuci meg apuci pénzét. Kérdező gyere hozzám beszélgetni. Van az a pénz amiért én is neked adok igazat. Sajnos gyógyszert nem tudok felírni, de recept nélkülit tudok ajánlani.
2020. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!