Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok egyedül aludni? 18/F

Nem bírok egyedül aludni? 18/F

Figyelt kérdés
Sajnos úgy lettem nevelve(amiről nem tehetek), hogy nagyon anyás vagyok, még máig igénylem a szülői figyelmet. 16éves koromig az anyukámmal aludtam, legalábbis egy ágyban, mert így volt hely,szóval nem tudtam volna máshol. Lett egy barátnőm, ezért nagy nehezen de lett egy saját szobám is, saját ággyal. Ahogy átköltöztem élveztem a függetlenséget. Az első 1 hónapban kényelmesen aludtam az új nagy ágyamban, s majd aztán a barátnőmmel is. A kapcsolatom végetért. Már egy jó ideje nagyon boldogtalan vagyok, szorongom. Érzem hogy ez már nem normális. Nagyon szeretethiányt érzek, magányt, ahogy hirtelen ennyire önállóan kell lennem. Nem bírok az ágyamban aludni. Mindennap alvászavar. Megszoktam a másik szobát, ott aludtam 16 éven keresztül, az meleg nekem. Ez nem. Múltkor muszáj volt ott aludnom, mert vegyszerek dolgoztunk a szobámban, és büdös volt, és egyszerűen ahh fantasztikus érzés volt hogy újra a régi volt minden. Ehhez a szobához csak rossz emlékek kötnek.. Mit kéne csinálnom???
2020. dec. 16. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne hangoljon le, ha esetleg fikazo, gunyoros valaszokat kapsz. En ezt ertem. Azota sok ido es sokminden volt. Mar elveznem a sajat szobat, es ferjes asszonykent erzem magam ujra gyereknek.

Ugye a szeretethiany, a maganelet az nehezebb ugy, azon dolgozni kell.

Ezt a szobat szerethetove kellene tenni. Keves kiadassal. Hangulatos fenyu lampa, ha nincs hideg, egy sarok kucko, akar parnakkal a foldon, ahol olvasni, netezni fogsz, eletet lehelsz a szobadba. Egy masik szoba lesz. Halkan zenere, radiora aludnek el.

Ha felelosseget tudnal vallalni erte, egy pici akvarium pl.

Meg ha eleted atmeneti allomasakent is, kuckot csinalj. Tarskereso vagy chat, ismerkedes, vagy barmi elfoglaltsag toltse be a szobad, legyel a tulajdonosa, es erezd privat szentelyednek.

2020. dec. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az 1.es jó tanácsokat adott, én is hasonlóra tudnálak biztatni. Sajnos én is nagyon rossz alvó vagyok, bár egészen más okokból, de nálam segít, ha valami zene, tv, YouTube videó megy a háttérben, máskülönben csak kattog az agyam, és hosszú órák után sem jön álom a szememre.

Legvégső esetben gyógyszeres megoldást is igénybe vehetsz, de azt előtte mindenképp egyeztesd orvossal.

2020. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!