Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért lehet? Mi ez? Elég...

Ez miért lehet? Mi ez? Elég ijesztő...

Figyelt kérdés
Néha így a semmiből rámtör egy fura érzés: úgy érzem mintha a torkomban dobogna a szívem, de közben a pulzusom teljesen normális. És miközben úgy érzem, hogy a torkomba dobog a szívem, nem kapok normálisan levegőt, nagyokat kell sóhajtanom ahhoz hogy kapjak némi oxigént. És gyomorgörcsöm van, olyan mint a dolgozatok előtt, amikor izgulok, csak itt a semmiből jön. Ez mitől van? Mit tehetnék ellene? Egyáltalán mi ez?

2020. dec. 21. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan mint egy pánik reakció. Nem mondom, hogy roham, mert az egy kicsit erősebb, de arra hasonlít.

Nem szoktál szorongani, idegeskedni? Mert hosszú távon ezek ilyen tüneteket produkálnak.


Nekem is volt ilyen,csak nekem hányingerrel jött egyik pillanatról a másikra, mindenféle előjel nélkül.

2020. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, sajnos elég sokat szorongok és folyton stresszelek mindenen.
2020. dec. 21. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez pontosan az: stressz, szorongás, kicsi pánik.
2020. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor emiatt van.


Én nem szeretnélek megijeszteni, de nekem elég sokáig fennálltak a tüneteim. És elég ijesztő volt. És minél inkább el szerettem volna őket kerülni, annál többször megjelentek olyan helyzetekben is, amikor nem éreztem magam feszültnek, és nem szorongtam.


Én felkerestem egy pszichológust, mert egyedül nem tudtam kezelni a szorongásomat, és az ebből fakadó rosszulléteimet.


Nem tudom, hogy neked opció-e a pszichológus, de nekem nagyon sokat segített. Szorongás oldásban és a tünetek enyhítésében is.

Ma már nincsenek ilyen tüneteim, és ilyen erős szorongásos "rohamaim".

2020. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen tünetek voltak és vannak is sajnos.. Nekem is a pánik váltja ki.

Én szakemberhez járok és hidd el, nekem sokat segített! Már egyre ritkábban érzem :) Kitartást, erős vagy!

2020. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!