Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Évek óta így érzem magam és úgy érzem sose lesz vége. Egyre csak rosszabb és rosszabb. Az ég adta világon semmi sem érdekel. Sok munkahelyet cseréltem az évek során, szinte minden pályaválasztási tesztet kitöltöttem már és semmi nem oldotta meg az érdektelenségemet. Semmi nem hoz lázba, csak úgy "jólvan csináljuk és kész mert muszáj". Mindig az a "majd lesz valahogy" megy a fejemben, mégsem változik semmi évek óta. Bármilyen munkáról legyen szó a kedvenc részem az az amikor vége a munkának és haza kell indulni, csak annak tudok örülni.Gyorsan befejezni minél előbb és lelépni hogy ne is lássam.Kétlem hogy valaki itt tudna segíteni rajtam mert tényleg semmi sem érdekel annyira az életben hogy évekig kitartóan csináljam. Számonra azok az emberek szuperhősök akik éveket el tudnak tölteni egy munkahelyen vagy bárhol.Én erre képteken vagyok, nincsenek meg az adottságaim hozzá. Örülök ha pár hétig vagy pár hónapig megmaradok valahol... Pár hónap is már számomra túlzásnak számít. És ezt hatalmas problémának vagy betegségnek tartom. Túlságosan álomvilágba élek, mindent könnyen akarok megkapni, nem akarok évekig szenvedni valamiért. Semminek sem látom értelmét. Küzdesz, küzdesz hosszú évekig valamiért és a legvégén úgyis ugyanat az eredmény, meghalsz és kész. Pénz pénz pénz és csak a pént küzdesz ezerrel, másokkal versenyezve hogy ki lesz a jobb és ki nem hal éhen.

Depressziós lennék? Szakemberhez sajnos nem merek elmenni mert félek hogy csak pénzkidobás lenne és akkor aztán tényleg nem tudok kihez fordulni. Szeretnék végre kimászni ebből a csapdából és boldogan élni.


2020. dec. 21. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ki nem depreszios vg jarvany idejen
2020. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Angel3000 ***** válasza:
25%
Szia! Ha szeretnèl teljes gondtalan èletet èlni, akkor mièrt nem választod a lelkipásztor, illetve káplár szakmát. Egy nagyon szèp hivatás Istent szolgálni. A Templomban dolgozni megnyugtató èrzès, nincs semmifèle stressz! Nem kell senkivel se versenyezned. Egy megbecsûlt szemèly leszel. Választhatod a Református hitet, ha akarsz családot alapitani. Boldogan tudnál èlni vègre! Minden jót!
2020. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mért lenne pénzkidobás? A szakember meg tudja állapítani, hogy depressziós vagy-e, mi meg nem. Nem tipikus depressziós tünetek, legfeljebb van köztük olyan is.
2020. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Milyen szakember kell nekem? Pszihológus vagy inkább pályaválasztási tanácsadó?
2020. dec. 22. 10:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod megtudni, hogy depressziós vagy-e, akkor pszichológus. Ha azt, hogy milyen szakma való neked, akkor az utóbbi. Bár nem tudom, hogy felnőttekkel foglalkoznak-e. És nem hiszem, hogy magadtól ne jönnél rá, hogy mi iránt van érzéked és érdeklődésed.
2020. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig nem tudok magamtól rájönni
2020. dec. 22. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyénileg vagy csapatban szeretsz-e dolgozni, emberekkel vagy papírokkal, kint vagy bent, monoton vagy változatos, szellemi vagy fizikai, ha fizikai, akkor egész testes vagy kézi, ha szellemi, akkor diplomát igénylő-e, gazdasági, műszaki, kulturális, kereskedelmi-vendéglátó, kreatív művészeti: ezekre a kérdésekre azért tudsz válaszolni.

Jelenleg mit dolgozol, miket próbáltál, milyen végzettséged van? Nem a főnökkel, munkatársakkal van-e a probléma?

Amúgy itt van sok teszt, nem kell hozzá sehova se elmenni: [link]

2020. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésben hogy szinte az összes pályaválasztási tesztet kitöltöttem de egy eredmény sem nyűgözött le.Buta az biztos hogy nem vagyok, csak nem érdekel semmi. A kérdésekre válaszolva hogy hogyan szeretnék dolgozni:


1.Egyénileg

2.Emberekkel vagy papírokkal? Egyikkel se de ha nagyon választani kell akkor emberek.

3.Bent,de néha jó ha ki is kell menni.

4.Változatos munkát

5.Szellemi

6.Kreatív művészeti habár nem hinném hogy túl kreatív vagyok


Pályakezdő villanyszerelő vagyok de évekig ebben sem látom magam, ugyanúgy mint semmi másban sem. Próbáltam a futár munkát ami jó mert változatos de ott meg az nem tetszik hogy keveset fizet, meg ha nem ismered a várost akkor semmit sem érsz.Próbáltam a gyári munkákat, Isten mentsen attól, legundorítóbb munka amit valaha csináltam, na meg a kapálás, ásás,lapátolás,kertész munkák(ezeket is próbáltam, borzalom). Klíma szerelő is voltam, 1 hónap után kirúgtak mert nem érdekelt és nem figyeltem. Ezen kívül próbáltam gitározni, programozni, zenét késziteni Fl studioban, dobolni, focizni, bokszolni, úszni,vezettem már targoncát is, mindenből nagyon gyorsan elegem lett. Szinte minden szakmáról olvastam már és néztem videókat és egyik sem fogott meg életre szólóan.

2020. dec. 22. 17:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Villamszerelő a végzettségem de alig végeztem el mert nem érdekelt és nem tanultam. Csak azért választottam mert nem tudtam mi mást választani. Akkor sem tudtam higy mi érdekel és még mindig nem tudom
2020. dec. 22. 17:45
 10/13 A kérdező kommentje:
Villanszerelő*
2020. dec. 22. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!