Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy depressz...

Honnan tudhatom, hogy depressziós vagyok-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Az orvos szerint eleve "depressziós alkat" vagyok, de két éve azt mondta, közepesen súlyos depresszióban szenvedek. Szedtem gyógyszert is, meg minden.


De gyakran elgondolkozom rajta, hogy ami most van, az valóban depresszió-e, vagy csak ingadozik a hangulatom. A következőkkel tudnám leírni jelenlegi állapotomat:


Pozitív az, hogy gyakran társaságban eléggé el tudom engedni magam, akit szeretek, azzal jól tudom érezni magam. Buliban is tudom jól érezni magam. Általában, ha baráti társasággal vagyunk, akkor át tudok kapcsolni "osztom az észt"-üzemmódba, tudok spontán, lelkes, szórakoztató lenni. Napközben gyakran van olyan, hogy egy nagyon rossz hangulatú szakaszt egy közepesen derűs lelkiállapot követ, amikor egész jól elvagyok a bőrömben.


Negatív az, hogy ezeken kívül viszont szinte mindig rosszul érzem magam, kesergek és semmihez nincs kedvem. Későn kelek, de akkor is nagyon kevés az energiám. Az új kedvenc hobbim a pihenés lett, szinte mindig lefekszem, ha nincs más dolgom. De ha van, igazából akkor is. Csak ha valami nagyon halaszthatatlan, akkor kezdek neki. Mindent a legutolsó pillanatra hagyok. Korábban rendszerető és pontos voltam, most teljesen megbízhatatlan és hanyag szoktam lenni. Magamat is elhanyagolom, nem járok sportolni és csomószor még akkor sem eszem, ha éhes vagyok. Ha valahova elhívnak, általában az első, ami eszembe jut, hogy ott mi rossz történhet velem, hogyan válhatok nevetségessé. Szinte mindenről az jut eszembe, hogy mi sülhet el rosszul. Ilyen okokból felbontottam egy amúgy nagyon ígéretes kapcsolatot egy lánnyal. Ezenkívül semmi komolyabb, (nagyobb tétű) dologban nem bírok dönteni, mindent igyekszem függésben hagyni, és úgy érzem, a korábbihoz képest nem működik rendesen az agyam. Lassabban kapcsolok, rosszabb a memóriám. Nem nagyon hiszek a változásban, hisz ezt a lányt is elszúrtam, pedig ő lehetett volna a legjobb dolog, ami az utóbbi időben velem történt. Korábban rengeteg minden érdekelt, most nem érdekel semmi. Egy átlagos napom úgy néz ki, hogy felkelek, bemegyek az egyetemre (de sokszor ellógom), aztán hazajövök, lefekszem, alszom vagy 2-3 órát, aztán gépen videókat nézek/hallgatok, és közben régi játékokkal (pl. GTA 2) játszom. Ennyi, semmi mást nem csinálok. Barátokkal se nagyon találkozom, de ha igen, akkor se nagyon tudják, mi van velem.



Szóval szerintetek ez mi pontosan?


2015. dec. 11. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ne izguljál, pár év alatt elfekszed az egyetemet, és kész ember leszel. És akkor már csak a munkahelyet kell kibekkelni. Bár ha van zsozsó, akkor azt sem.
2015. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyetemet, amit jelenleg végzek, utálom, csak azon gondolkodom, hogy mit tanuljak EZUTÁN, a nulláról kezdve, ami jobban érdekel.
2015. dec. 12. 19:01
 3/4 A kérdező kommentje:
MIÉRT NEM ÍRTOK??!
2015. dec. 13. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a totális céltalanság állapota, ami eléggé elterjedt sajnos a mai fiatalok körében, amiről szerintem nem te tehetsz! Sajnos a média, de minden más is ontja a léha, könnyelmű életre való buzdítást, és olyan elérhetetlen vágyakat ébreszt, amit a legtöbb ember nem képes elérni, ha megfeszül sem. Mindez növeli a kudarc, a hiábavalóság érzetét. Értelmes, elérhető célokat kell az embernek maga elé kitűznie, amiért (vagy akiért) érdemes élnie. Ez megsokszorozza az energiáit, és szinte szárnyal. Nagy változást hoz az ember életébe, ha szakít az általánosan elfogadott önző életmóddal, és nem önmagát helyezi a középpontba, hanem másokat, akiknek esetleg sokat köszönhet, de olyanokat is, akik esetleg meg sem érdemlik, pusztán azért, mert jót tesz ez a léleknek, így ezáltal önmagán is segít!

Ha Te most egyetemre jársz, akkor egyszer egy felelős emberré kell válnod, aki nem önmagának él csupán, hanem a környezete boldogulását kell, hogy szolgálja elsősorban a megszerzett tudásával, és meglévő Isten-adta képességeivel! Ez az igazi élethivatás: MÁSOKÉRT ÉLNI!

2015. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!