Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni az...

Hogyan lehet legyőzni az önbizalomhiányt alacsony önbecsülést és az ebből eredő szorongást?

Figyelt kérdés

Genetika kérdése?

Van akinek sikerült átesni a ló túlsó oldalára?

Mi hozta meg a változást?



2020. dec. 22. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Két forrása van az önértékelésnek; belső és külső.

Belső, ha a saját tulajdonságaidra (külalak, iskolázottság, szakmai sikerek, stb.) alapozol. Külső, ha a körülötted lévő emberek elismerésére, ismertségre, megbecsülésre építesz.

A kettő természetsen nem zárja ki egymást.


Az én önbecsülésemet az által építettem fel, hogy kerestem egy hozzám illő társasági hobbit és az ott elért eredmények (belső) és a szintén ebben a hobbiban tevékenykedő emberek elismerése (külső) által felismertem az értékem.

2020. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Sikerélményekkel lehet ezeket legyőzni. Nem kell átesni a ló túloldalára, nem kell beképzelt majomnak lenni. A cél az legyen, hogy jól érzed magad a bőrödben.
2020. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkoztam. Az a fontos, hogy ne csak mások véleményére alapoz, hanem magadat értékeld.
2020. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Az önbizalomhiány egy nagyon zavaró, romboló hatású ès mèltatlan èrzès, amelytôl minèl elôbb meg kell szabadulnod! Fontos, hogy tudatositsd magadban, amit mondanak rólad, az nem Te vagy. Az csak az ô fejûkben lètezik, ne figyelj rá. Az, hogy Te milyen vagy valójában, csakis Te magad döntheted el A legjobb hir, hogy akár befolyásolni is tudod. Vedd sorra a fèlelmeidet, ès gondold át az önbizalomhiányod okait. Mi hozza ki, honnan ered, mi vagy ki okozza? Ird le egy papirra a fèlelmeidet! Talán nem is gondolnád, de a leirt dolgoknak mágikus hatásuk van, próbáld meg leirni, hogy mi bánt, ès hogyan èrezhetnèl magadat jobban. Jó tanács: engedd el a fûled mellett, hogy mit mondanak mások! Kezdjèl el rendszeressen sportolni, futás, kerékpározást, sulyzózás, a sport oldja a szorongást! Minden jót!
2020. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szeretned magad. Ha te nem teszed, akkor senki nem fog tudni. Akár szép vagy, akár nem, el kell fogadnod, és meg kell szeretned magad. Ez máshogy nem működik. Nekem 2 évbe telt, mire sikerült, de végre imádom azt az ocsmány fejem. Senkivel nem cserélnék, pedig nem vagyok egy szép lány, de mégis van kisugárzásom, a saját magam iránti szeretetemből kifolyólag. Hidd el, nagyon jó érzés végre elfogadni magad.

Fejben dől el az egész, és tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de ha minden nap bemész a tükör elé, és elmondod, hogy szereted magad, egy idő után tényleg úgy lesz. Át tudod verni az agyad, és elhiszi amit sokat mondogatsz.

2020. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!