Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha elviselhet...

Mit lehet tenni, ha elviselhetetlenül szorongok, amikor egyedül vagyok (párkapcsolati értelemben), ha szinte mindig egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Erről szól az életem. Néha, legfeljebb egy vagy két hónapig van valaki, aki elfogad, és addig minden szorongásom megszűnik, felszabadulttá válok, jól érzem magam a bőrömben. De amint ezek a ritka kis afférok - amiknek szinte soha nem én vetek véget - megszűnnek, kb. egy hét múlva ismét egy szorongó roncs vagyok, teljesen értéktelennek érzem magam, méltatlannak arra, hogy szeressenek, úgy érzem magam, mint egy munkagép, aki legfeljebb arra jó, hogy dolgozzon és haszna legyen, de érzelmileg semmit nem érdemel. És így telik el az egész életem.

30/F


2020. dec. 23. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni egyedül is boldognak lenni. És azt is meg lehet tanulni, hogy egyéb sikereid miatt is értékeld magad. Töltsön el örömmel, hogy pl végigdolgoztál egy hónapot, vagy bevásároltál, főztél, vagy kitartóan sportolsz, vagy megjavítottál valamit a kocsin/házban. Ezek is nagy dolgok ám, csak te rá vagy feszülve a párkapcsolatra. Azt meg kezeld kicsit lazábban. Ha van az szuper, de ha nincs, akkor millió más dolgot lehet csinálni.
2020. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen vagyok enis válaszoló.... Terápiára járok... És segít. 24/l
2020. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Töltsön el örömmel"

Bocs, de hogy lehet valakinek szándékosan örülni valaminek? :D Arról van szó, hogy én magamat csak akkor érzem értékesnek, ha valaki ebben megerősít, ha tudom, hogy értékesnek látnak. Az általad írtaknak akkor tudsz örülni, ha nincs egy folyamatos hiányérzeted. Én ezeket mind csinálom, de ezektől nem érzem magamat értékesnek, ezeket egyszerűen az élet szükséges részeinek érzem. És ez nem megy parancsszóra, hogy te mitől érezd jól magad.

2020. dec. 23. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Oké, nem kell leharapni a fejemet. Nem parancsoltam semmit, csak próbáltam segíteni. SEMMI nem az élet természetes része. Egy 5 éve munkanélküli nagyon boldog lenne a munkádtól, és a rendszeres jövedelmedtől. Egy vak ember pedig már attól is ha látna mint te. Én pl még annak is nagyon tudok örülni, hogy reggel felébredtem, ugyanis ezt sem mondhatja el mindenki magáról.

De nem kell örülni annak sem, hogy vadidegen emberek próbálnak segíteni. Járjál terápiára, mint a 2. válaszoló, és/vagy szedjél erős gyógyszereket. Attól se leszel boldogabb, max leszarod benyugtatózva.

1. voltam, további szép napot!

2020. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, az ember attól boldog, hogy valamilyen érzelmi igénye kielégül. A munkanélkülinek érzelmi igénye az egzisztenciális biztonság és a hasznosság érzése, így boldog lesz, amikor munkát szerez - egy darabig, amíg ez az élete általános részévé nem válik. Aki beteg, az boldog lesz, ha meggyógyul, egészen addig, amíg meg nem szolja, hogy ő most már egészséges.

Nekem nem az hiányzik, hogy BOLDOG legyek, tudom, hogy az egy ritka kiváltság az életben, én csak nem szeretném ennyire értéktelennek és boldogtalannak érezni magamat. És igen, ÉREZNI, tehát én hiába mondogatom magamban, hogy milyen sokat érek azért, mert milyen jó munkát végzek ésatöbbi, ha anélkül én nem érzem magam értékesnek, hogy valakinek a férfi lennék az életében.

Ha ilyen k***va egyszerű lenne, hogy "gondolj a jó dolgokra és akkor majd jó lesz", akkor szerintem nem csinálná a világon k***szottul mindenki ezt?

2020. dec. 23. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, de én egy két hónapot sem tudok felmutatni. Az a baj hogy nagyra vágyó vagyok, minden áron valami hírességgel akarok össze jönni, mert azt olyan felemelőnek érezném. Egyszerűen nem tudok a realitás talaján maradni, és belátni hogy egy ilyen senkinek ez nem jöhet össze. Ezért próbálok valaki lenni, keresni befolyásokat, telefonálni rádióba, de akinek üzenek nem hallgatja, YouTubera videókat töltök (55 megtekintés 4 hónap alatt), ami nem rossz, de ahhoz hogy kitörjek kevés. Úgyhogy ez csak erőlködés. Nem tudom nálad miért nem működik, de szerintem csak a vasakarat is számít kicsit 24f.
2020. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez elég érdekes. Mi van számodra egy hírességben, ami egy hasonló külsejű és személyiségű másik (nem híres) emberben nincs meg?
2020. dec. 23. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia.
2020. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hogy különleges, felismereik, nyilván tehetséges, és nagy dolog a semmiből megközelíteni azt a szintet, mert elérni úgy sem tudom. Nagyon nagy szó, hogy ha elismernek valakit, és ezek után szóba áll valakivel akit nem ismernek el, olyan lenne mintha belekerülnék egy filmbe, és beleszólhatnék a forgatókönyvbe.
2020. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De épp ezért nincs is nagyon alapja, nem? Mármint ez így akkor nem egy egyenrangú képlet a két oldalon, mert olyasmit szeretnél kapni, amit te nem adsz. És amúgy azzal pl. szerintem nem lenne gond, ha egy híres személyhez te egyébként, a híresség mivoltától függetlenül vonzódnál és emiatt kezdeményeznél nála, de ha maga a híresség a lényeg, akkor itt tulajdonképpen arról van szó, hogy te egy "dolgot", szimbólumot látsz benne, nem az embert.

Nem arról van szó, hogy te magad szeretnél híres, elismert lenni, ettől éreznéd értékesnek magad, de mivel nem vagy (híres), ezért az lenne helyette pótlék, ha egy híres és ezáltal a szemedben értékes ember szóba állna veled?

És ha így van, nem az inkább a megoldás erre, hogy saját magad teszel azért, hogy elismert legyél?

2020. dec. 23. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!