Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom teljesen elfogadni,...

Nem tudom teljesen elfogadni, hogy nincs ki a négy kerekem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Egyetlen és legjobb barátomnak sikerült elérnie, hogy valamennyivel tisztábban lássak. Felfogom, hogy nincs ki a négy kerekem és problémáim vannak, de hosszas gondolkodás után arra jutottam, hogy mégsem tudom teljesen felfogni, nincs meg bennem az a mély érzés, hogy bakker tiszta hülye vagyok orvos kéne nekem. Elgondolkodtam az eddigi életemről és tudom, hogy nem teljesen normális amiket néha csinálok, de mégsem érzem akkora problémának hogy orvoshoz forduljak.

Mivel tudnám rávenni magamat? Megígértem a barátomnak, hogy legalább egy alkalomra elmegyek.



2020. dec. 23. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Néha igérünk olyant amit aztán nem tartunk be.

Vagy mégis?

Döntsd el.

2020. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Menj előbb pszichológushoz. Lehet, hogy az is elég. Ha ő orvost javasol, akkor majd elég lesz pszichiátert keresni. A barátod honnan veszi egyáltalán?
2020. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pár konkrét példával könnyebb lenne.
2020. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha egyedül vagyok nincs önkontrollom. Alkohol csúszik rendesen ha van otthon, de ettem gyógyszert/vitamint is jópárszor. Úgy gondolom párkapcsolatra nem vagyok képes, viszont magányos vagyok, ezért egy felöltöztetett próbababával alszom. Neve nincs, de néha hurcolom a lakásban és úgymond időt töltök vele. Nem látok mögé semmit, tudom hogy egy tárgy, de jól esik. Sokszor furán érzem magam, mintha máshogy látnám a világot, mintha egy álom lenne. Ha ez az érzés előjön, akkor szinte elfelejtem, hogy én is élek, valódi vagyok. Mi van ha nem vagyok valódi? Ha előjön ez az érzés, akkor kicsit nehezebben tudom ellátni magamat (higiénia, evés). Egyszer vettem magamnak háziállatot, egy nyulat. Nem tetszett, kidobtam. Nem volt bűntudatom, szerintem nem is fogtam fel. Tudom, hogy kidobtam, nem élt már, de nem látok benne rosszat. Tudom, hogy rossz, olvastam róla, de nem értem meg. A barátom látja miket csinálok, sokszor jár nálam, hogy megnézze minden ok-e. Szeretem a társaságát, de ha nem megyek el orvoshoz és nem leszek jobban, akkor nem fog velem találkozni többet. Ő látogat egyedül, ő tart össze.
2020. dec. 23. 23:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Fura ezeket leírni, majd lehet írok egy naplót is. Könnyebb átlátni a kusza gondolataimat.
2020. dec. 23. 23:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Elsőként,hagyd el az alkoholt.
2020. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de kitölti bennem az űrt és segít aludni. Nehéz elhagyni a gyógyszeremet.
2020. dec. 23. 23:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Az alkohol nem gyógyszer.

Aktiváld magad fizikailag, hogy elfáradj.Akkor majd tudsz aludni.

2020. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Inkább ezt a lelki defektet a gyerekkorban kellene keresni. Vagy attól a ponttól, amikor elindult.

Ehhez egy jó terapeutára lenne szükséged, és nem egy alkalomra.

2020. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet van valami gond. Menj el beszélgetni pszichiáterhez. Sztk-ba vannak. Ezt nem kell szégyelni. Ha beteg vagy beteg vagy ha meg nem akkor azt is tudod
2021. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!