Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelmem van, mit tegyek?

Halálfélelmem van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdődöt, nem rég, hogy rossz gondolatok zaklatják fel a lelkivilágom és tartanak félelemben,méghozzá betegség miatti gyors halállal kapcsolatban. Egészséges voltam, és vagyok minden jó tudásom szerint, azonban valamiért ilyen szörnyű gondolatok fogalmazódnak meg a fejemben és rettegek tőlük, nem merek saját magammal ,,kettesben" maradni. Állandóan el kell terelnem valamivel a figyelmem, ebből kiindulva a pihenés is szörnyen nehezemre esik. Volt már, hogy az éjszaka közepén ilyen pánikroham tört rám emiatt, de egyre gyakrabban érzem magamban az indulatosabbnál indulatosabb érzelmeket is,- mikor a szívverésem felgyorsul és az egész testem belezsibbad és szívem szerint csak ordítanék félelmemben- nagyon nehéz a földön maradnom racionális gondolkodással. Tudom, hogy ezzel szakemberhez kell fordulnom, azonban külföldi diák vagyok, tegnap értem haza, és biztosra veszem, hogy így ünnepek alatt nagy eséllyel senki nem fog fogadni, no meg ne is beszéljünk a pandémia meglétéről, ami mindent hátráltat. A kérdésem csupán csak annyi lenne, hogy bármiféle magyarázat, hogy miért gyötörnek ilyen borzalmas félelmek életem legszebb periódusában, amikor a legboldogabbnak és sikeresebbnek érzem magam, vagy bármiféle ötlet, tanács, ami átmenetileg orvosolhatja problémámat.

Mindenki hozzászólását előre is köszönöm. 19/L



2020. dec. 24. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet attól félsz hogy most vagy a "csúcson" és nem lesz mindig ilyen. ..rád ömlik a médiából a sok probléma a világról, és tudat alatt megrettent. Semmi baj...vegyél fel belül egy mosolygós, derűs állapotot, és tudd hogy egy szerető és barátságos világegyetemben élünk (mégha nem is mindig ezt látni).

A haláltól pedig tényleg semmi félnivaló.

2020. dec. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedul, engem 22 evesen ert el ez. Amugy totalisan egeszseges voltam elotte mindig is mentalisan.


Mindenkepp javaslom egy normalis pszichologus felkereseset, nekem nagyon sokat segitett. Azota ugy ahogy el is tuntek ezek a felelmeim, bar nem vagyok megbaratkozva a halallal, de ez van, egyszer majd sikerul ez is.


Egy tanacs ami nekem sokat segitett: ne kuzdj se a gondolataid, se a panikroham ellen. A gondolataid jonni fognak ha tetszik, ha nem.. arra figyelj hogy hogyan reagalsz ezekre a gondolatokra, mert csak azt tudod befolyasolni.

2020. dec. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Pánikbeteg vagy. Nekem 18 évesen kezdődött. Volt néhány tünetentes évem de visszatért. Most 29 vagyok. Magadban kell leküzdened és kezelned. Nehéz de sajnos csak magadon segíthetsz.
2020. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!