Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a mentális betegsè...

Szerintetek a mentális betegsègek egy rèsze valódi betegsèg vagy csak csinált problèma?

Figyelt kérdés
Èn rendszeresen kezelt bipoláris beteg vagyok papír szerint,de nem mindenki feltètelezi,mèg nèmelyik pszihológus sem. 2 ève lesz lassan,hogy elmentem egy rehab munkahelyre dolgozni,ahol van 4-6 órás munka,ami a gyerekek miatt praktikus.Ott rábeszèltek,hogy százalèkoltassam le magam,mert így japnak utánam támogatást.Amióta leszázalèkoltattam magam,ès ott dolgozok kicsit csapdában èrzem magam.Olyan mintha ki lenne írva a homlokomra a problèmám,de nem merek most variálni.Megerősíti bennem a betegsèget,mert ott mindenki azt hajtogatja milyen beteg,ès nem az eszük miatt vettèk fel oda.Őszintèn èn igyekszem nem megadni magam a betegsègnek. Igazságszerint próbálom fitten tartani magam,ès mellőzni a negatív embereket,de melóhelyen vannak páran akik nem így teszik,ès hatással van rám valamennyire.Gyógyszerből is nègyszer annyit írnak föl,mint leszázalèkolás előtt,amit nem akarok olyan mennyisègben beszedni.Gondolkozok azon,hogy visszadobjam-e a rokkantságit.Mit tegyek?

2020. dec. 26. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Most sokan le fognak pontozni, de a lelki (mentális) betegség az, amikor a a test egészséges, de a lélek beképzel dolgokat. Ennek a gyógymódja, hogy pszichológushoz kell menni, akinek elmondod, hogy betegnek érzed magad, erre ő elmondja, hogy nem is vagy az (mert gyógyít), és ha ezt sok pénzért elég hosszú ideig mondogatja, akkor leszel gyógyult, ha a végén te is azt mondod, hogy nem vagy beteg. Persze vannak, akiknek tényleg nem egészséges a lelke (pl. állatokat kínoznak), de manapság sajnos divat lelkibetegnek lenni, de sokan azért lovallják bele magukat (nem tudok az utcára kimenni), mert így igazolják, hogy nem akarnak dolgozni. Sajnos a média által sugallt filmek még jobban támogatják ezt a nem egészséges hozzáállást. Én (és a mi korosztályunk) büszke arra, hogy egészséges. Eszem ágában sem lenne kiteregetni a megoldandó lelki kérdéseimet (amely nem betegség, csak megoldandó kérdés). A sok szabaidő és az élet könnyűsége (nem kell kannával naponta sorbanállni 4 órát vízért) hozza ezeknek a bajoknak a nagy részét, s ráadásul a mentális probléma legtöbbször fiatal lányoknál jön elő, mert nem elégedettek magukkal, mert a fészbuk azt sugallja, hogy mindenkinek sztárnak kellene lenni. Nagyon felborult ez a világ.
2020. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Több kutatásról is hallottam már, ami összehasonlítja a mentális betegek és az egészséges emberek agyműködését, hormontermelését stb. Nem vagyok orvos, szóval annyira nem értek hozzá, de állítólag elég nyilvánvaló szemmel látható különbségek vannak. Szóval valami olyasmi biztosan történik a mentális betegek szervezetében, ami az egészséges emberekében nem. Nem csak beképzelik maguknak.
2020. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Ismerek mentális betegeket, ők semmit sem érzékelnek a problémájukból, csak a környezetük szenved kegyetlenül. Az hogy téged leszázalékoltak, gyógyszereket kapsz, ez már mutatja, hogy van ott valami. Csak úgy nem százalékolnak le valakit, ugyanis ez sokba kerül az államnak.

Az, hogy hagyod magad leszázalékolni, mikor eredetileg nem is lett volna feltétlenül szükséges, majd megbánod, ez is mutatja, hogy valami dolgokat nem kezelsz a helyükön, de legalábbis hagyod, hogy a határaidat a messzemenőkig átlépjék, ami nem egészséges.

Fogalmam sincs, te konkrétan milyen állapotban vagy, a szöveged összefüggő. Ha zavar a helyzet és szerinted majdnem egészéges vagy, akkor oldd meg felnőtt módjára.

2020. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az is kèrdès,hogy normál munkahelyre fölvesznek-e ilyen diagnózissal,mint ami nekem is van(bipoláris zavar,szemèlyisègzavar).

Legelőször egy munkaügyi pszihológus ajánlotta,hogy adjam be,ès utána a munkahelyen.A munkaügyis az csak a plussz pènz miatt,mert egyedülálló vagyok,ès a gyerekek miatt jól jön.Az utolsó hozzászóló szerint hagytam magam leszázalèkolni.Akkor sokan hagyják magukat,akik beadják a kèrelmet.

2020. dec. 26. 12:59
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az is kèrdès,hogy normál munkahelyre fölvesznek-e ilyen diagnózissal,mint ami nekem is van("

Ezt nem kell tudniuk.

Gondold át, hogyan dolgozol, mit vennének észre a problémádból? Ez mennyire lenne gond?

Főleg kis cégek, nem küldenek el senkit. A kicsit ügyetlen dolgozót sem.

2020. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemár. ☺️

Az ember azt gondolná hogy 2020ban már mindenki tudja hogy mi okoz valójában depressziót pánikot skozofréniát vagy egyéb mentális betegségeket.

Az agy kémiai zavara ami nem beképzelésen múlik és ha nincs kezelve megbetegedik a test is legtöbbüknek a szívük készül ki és az emésztőrendszerük.

Gyógyszeres kezeléssel ezeknek a hormonoknak a lebomlását tudják késleltetni de az agy igen bonyolult szervünk a mai napig sem értek el nagy áttöréseket a gyógyításában.

2020. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%
Csinált probléma, amit a beteg agya csinál magának. Ezért is nehéz rendbe jönni.
2020. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha ez valóban így van,akkor mièrt nèzik le a pszihiátriai betegeket,ès rehabosokat?Az èrtelmi fogyatèkosokat,autistákat is jobban tolerálják,de lehet csak èn látom így.
2020. dec. 26. 21:05
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak pszihoszomatikus betegsègeim:magasvèrnyomás,cukorbetegsèg,ès neuropátia.Mindegyikre gyógyszert szedek.
2020. dec. 26. 21:07
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert még inkább eltérnek az átlagostól.
2020. dec. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!