Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió? Hogyan mondjam el...

Depresszió? Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Az első karantén óta teljesen máshogy érzem magam mint azelőtt. Régen mindig boldog voltam és pezsegtem itthon is egyedül viszont mostanában egyáltalán nem.

A tüneteim közé ezeket tudnám sorolni

-folyamatosan álmos vagyok, mindegy mennyit alszom

-kedvetlen vagyok

-amit régen szerettem csinálni már nincs hozzá motivációm

-régen 0-24ben beszélgetni szerettem volna valakivel, mostmár ha a legjobb barátnőm kezdeményez akkor is nehezen írok vissza mert nincs kedvem beszélgetni

-többször is sírva alszom el

17 éves lány vagyok

Már több helyen utána néztem a depressziónak és mindenhol ezekhez hasonló tünetet találtam

Viszont én ha társaságban vagyok meg tudom játszani ugyan azt a boldogságot mint régen és nincsenek gondolataim az öngy*lkosságról. De volt már hogy megvágtam magam

Ha ez tényleg depresszió akkor hogy tudnám elmondani a szüleimnek úgy hogy ne az legyen a válasz, hogy minden korombeli így érez és csak beképzelem? (Régebben utaltam rá neki és akkor ezt kaptam válasznak, viszont azóta csak rosszabb lett)

Köszönöm



2020. dec. 26. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Csak őszintén, mindent mondj el és ne zárkózz el, ha segíteni akar.
2020. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Fölösleges, úgyse fogják elhinni.
2020. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ijesztő, hogy ennyire érzed magadon, hogy teljesen "megváltoztál", kedvetlen lettél.... Nehéz lehet ezeket megélni, főleg azt, hogy a környezetedben "meg kell játszanod magad". Érthető, hogy tartasz tőle, hogy nem vesznek komolyan, mert ugye a szüleid ezeket nem élik át és emiatt nem biztos, hogy annyira érzik a súlyosságát... Viszont szerintem ez jó és fontos, hogy meg szeretnéd osztani velük, minél előbb próbáltok megoldást kitalálni rá, hogy változzon ez a helyzet, annál jobb... Szerintem megéri megpróbálkozni azzal, hogy leülsz velük és őszintén elmondod ezeket, akár azt is megoszthatod, hogy már régebb óta gondolsz erre, csak féltél attól, hogy nem tudod megfelelően átadni. Kitartást, bátorságot kívánok! :)
2020. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz akár magad is a pszichiátriára, talán ott tudnak utat mutatni neked, pszichoterápiával, esetleg gyógyszerekkel. Olyan jó lenne, ha már kinőne a magyar társadalom ebből a mentális betegség beképzelt/nem igazi/szégyelni való gondolkodástól és pl. a szülők nem az ellenük való személyes támadásként fognák fel azt, ha a gyerekük depressziós lesz.
2020. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!