Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz szeretnék...

Pszichológushoz szeretnék menni, de nem tudom, hogy mondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék keresni, és eljárni egy pszichológushoz, de ez ugye a szüleim tudta, és segítsége nélkül lehetetlen. Nem tudom viszont, hogy hogy mondjam nekik. Eléggé szarul érzem magam mostanában, és egyre inkább érzem magamon, hogy el kéne mennem, de ha beszélnék erről anyáméknak, tuti elkezdenének faggatni, miért, és erről nem szeretnék velük beszélni.

15/F



2014. márc. 19. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Kegyes hazugság valami olyat füllenteni, amit nem tartasz cikinek.

Ha esélyét sem látod, hogy a szüleid segíteni tudnának, akkor ne a valós okot tárd föl.

Viszont hihető, és alapos sztorit kell kitalálnod, mert alkalmanként 6-10 ezer Ft-ra lesz szükséged.

2014. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Föltártam már, a fő okot ami miatt depressziósnak érzem magam anyának, de semmi olyat nem tudott mondani, amivel segítene. Sok olyan dolog van ami nem hagy nyugodni, és tényleg nem olcsó dolog, de már nagyon hosszú idő óta nem hagynak nyugodni a dolgok, és ebből állnak a mindennapjaim, hogy azok miatt kínzom önmagam.
2014. márc. 19. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Depresszióra sajnos valószínűleg gyógyszer is kellhet, ezért

pszichiátert érdemes felkeresni, mert csak ő írhat gyógyszert, mellette ő általában terapeuta is.


OEP támogatotthoz, tudtommal beutaló sem kell.

2014. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

15 évesnek ne ajánlgassunk gyógyszert, köszi.


szerintem vagy mondd neki, hogy nem tudod, hogy mi lehet a baj, csak általános rossz közérzet, vagy nyomaszt úgy minden, és szeretnéd megbeszélni egy pszichóval. szerintem ez elég elfogadható.

vagy pedig az első alkalommal mondj otthon valami mást, mondjuk hogy moziba mész a barátnőddel, és meglátod, hogy egyáltalán akarod-e. vagy lehet, hogy a pszichótól kapsz jó tanácsot, hogy hogyan tálald otthon úgy, hogy ne pánikoljanak be.


szerintem ingyeneshez menj. klinika, kórház, meg külön ilyen szakrendelés is van. azt figyeld, hogy ne a befekvő részleget látogasd meg:) sok sikert.

2014. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran mondd meg. Nincs benne semmi szégyellnivaló. Inkább büszkék lehetnek rád, hogy akarsz tenni saját magadért.

Ahogy az utolsó mondja, a háziorvosodat is megkérdezheted, hogy tud-e ajánlani sztk-s pszichológust, illetve ami még nagyon hasznos lehet, az az iskolapszichológus. Őt ha megkeresed, pár alkalommal el is járhatsz hozzá, és ő tud beszélni a szüleiddel arról, hogy kéne neked egy rendes terapeuta.

2014. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van iskolapszichológus, ami ingyen van, és szerintem a szüleid sem fognak tudni róla, ha heti 1-2x elmész hozzá.
2014. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Először is, legyenek céljaid! Legyen valami értelme a létezésednek. Nézd meg ezt a két filmet, komolyan sokat segíthet. Mi a csudát tudunk a világról? A titok.
2014. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézem őket. Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :) Sok jó ötletet adtatok
2014. márc. 22. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!