Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

16 vagyok, és nem tudom, hogy depressziós lettem-e. tavaly nyár elején kezdődött az egész, amikor elballagtam, nagyon rossz nyaram volt, keveset mentem ki, nagyrészt csak itthon voltam egyedül, megviselt, hogy szeptembertől nem a régi osztálytársaimmal fogok egy suliba járni. Aztán jött a szeptember, és minden csak rosszabb lett. Egy viszonylag erős iskolába mentem, olyan szakra, ami érdekel. Azonban hamar rájöttem hogy az iskola nagyon toxikus, konkrétan 2-3 tanár van akik normálisak, és nem kínyszenvedés bejárni az óráikra. Az osztályom is szörnyű, van kb. 3-4 jó barátom, 4 akikkel úgy jóba vagyok, 10 semleges, a többit meg ki nem állhatom. A szak kiderült, hogy szörnyen van megcsinálva, mindenki utálja a szakórákat. Az osztályom nagyon nem összetartó, az a 3-4 jó haverral pedig az a baj, hogy suli időn kívűl mindenki a régi baráti társaságával lóg, ahogy én is. Ez meg is felel, de úgy gondolom, csak elkéne már 1x-2x menni a városba velük is. Mostanában a régi barátaim is kezdenek eltávolodni felőlem, ami szintén nem jó érzés. Esténként mindig nagyon szomorú vagyok, nem érzek bármiféle motivációt, és rengeteget szorongok. Tudok boldog is lenni, de sajnos ritkán fordul elő. Folyamatos a hangulatingadozás. Az iskolát pedig tudom, hogy a legtöbb fiatal nem szereti, de ez egészen más érzés. Amikor rendesen megy a suli, minden este teljesen letört vagyok, hogy nekem reggel megint be kell mennem oda, és másnap egésznap csak azt várom, hogy hazaérhessek. Mondhatni hétköznaponként az az egyetlen örömöm, ha hazaérek iskolából, aztán délután 5-6 fele már megint az van a fejemben, hogy kezdődik előröl. Mostanába már csak azt várom, hogy vége legyen, letudjak érettségezni és mehessek egyetemre/dolgozni. Sokan mondják, hogy az még sokkal rosszabb lesz, de ennél nem hinném hogy rosszabb lenne. Azon töprengek néha, hogy jobb lenne véget venni ennek a szenvedésnek. Mit kéne tennem? Anyukámnak már beszéltem erről, de nem tud ő se nagyon mit csinálni ezzel, iskolaváltással pedig úgy érzem, hogy azzal csak a gond lenne. De nem csak az iskola a baj,vannak egyéb problémáim is, anyukám egészsége mostanában nagyon nem jó, 2en lakunk+ a kutyám, anya 2 műszakban dolgozik, + még egyetemre is jár, keveset van itthon, legtöbbször tiszta ideg, amit megértek. Apukámhoz 2 hetente járok, viszonylag jó a kapcsolatom vele, de nem szeretek ott lenni nála.


16/l



2021. jan. 3. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:
ez sajnos ilyen :( gondolj arra, hogy majd jobb lesz
2021. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!