Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnek csinalni?

Mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés
16 eves vagyokar evek ota drogozok meg cigizek nagyon eros hangulat ingadozasaim vannak meg depresszios is vagyok szerintem ha nem vagyok beallva akkor ongyilkos keszteteseim vannak suliba is mindenbol bukok kb kapcsolatom mar regota nem volt, meg mar azert se mert igyis nagyon kivagyok. Ugy erzem megvagyok bolondulva kicsit. Egesz ugy kezdodott hogy elkezdtem biot szivni utana meg fuvet mostanba meg mar mindent is csak aljak be tole.
2021. jan. 4. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérj orvosi segítséget. Kórházban van addiktológia, a házi orvos ad beutalót. Otthon ne próbálj meg leszokni, mert az elvonási tünetekbe bele is lehet halni. Jó hír, hogy miután kitisztultál, az agy képes regenerálódni, szóval teljesen fel lehet épülni ebből. Ráadásul fiatal vagy, ami előny. Továbbá keress magadnak valami értelmes célt, sportolj, tanulj nyelveket, vagy kreatív hobbik.
2021. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Orvoshoz nem akarok menni. Celjaim mar reg elvesztek regen sokat sportolam de az is elment vele tanulni meg nem nagyon birok mert igazabol nagyon kedvtelen vagyok. Regebben volt egy tiszta idoszakom csak tortent par dolog es ujra kezdtem csak rosszabb lett utana
2021. jan. 4. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokmindent. A biót próbáld elkerülni - amikor csak lehet.

Viszont neked kell kitalálni hogy mit akarsz kihozni az életedből.

El lehet füvezgetni nagyon sokáig úgy hogy nem lesz belőle baj. Viszont mivel te menekülésre használod a szereket - így hamar borítékolható a függőség, és a + problémák is.

Ha tudod próbáld meg abba hagyni. Minél előbb teszed, annál könnyebb lehet. Keress helyette más dolgokat (pl meditációt) amitől meg lehet nyugodni.

Végül ha semmi nem használ akkor el lehet menni addiktológiára, drogambullanciára. Van akinek csak így sikerül..

A kérdés mindig az hogy mennyire erős az elhatározás. De végső soron talán csak akkor lesz igazán erős ha komolyabb/nagyobb céljai is vannak az embernek..

2021. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!