Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem depressziós vagyok,...

Eszti1209 kérdése:

Szerintem depressziós vagyok, mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés
Mar majdnem egy éve van ez a problémám. Nagyjából minden napom ugy telik hogy alig van eletkedvem, lehangolt vagyok es egyedül vagyok a problémáimmal.. pár barátom van akiknek erről beszélhetek de ők se tudnak mit kezdeni velem, sokszor erzem hogy nem kéne élnem es vágom is magam amire nem vagyok büszke..itthon sok veszekedés van ez is sokszor kiborít..anyámnak nem merem elmondani a problémáimat mert nem foglalkozozna vele (tapasztalat)gondolkodtam már hogy el kéne menni pszihologushoz de diak vagyok nincs bevételem nincs miből fizetni.. lényegében egy hajszál választ el az öngyilkosságtól..mit tudnek tenni?

2015. dec. 23. 13:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*15/L
2015. dec. 23. 13:29
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi ez a vágási mánia?Honnan ered ez?Mi értelme van?

Közel 40 éve depis vagyok,szorongok,de mégsem vagdosom magam.

Hanem a kiutat keresem.

2015. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Kedves előző válaszoló! 40 éve depis és szorongó vagy, de keresed a kiutat. Ha ez 40 év alatt nem sikerült, akkor miért is adsz semmitmondó tanácsot másnak??
2015. dec. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as!

Hol találsz a mondatomban tanácsot?

Csupán nem értem mi ez a vágási mánia a fiatalok körében?Mert egyre több helyen olvastam,hogy ezt csinálják.

Érdekelne mi okból teszik?

De te tulajdonképpen miért kóstoltál be kor és nem nélkül?

Ki vagy te,hogy kioktatsz?

2015. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
7%

Tudom milyen menő depressziósnak hívni magad de nem vagy az.szimplán egy hülye pi*csa,attól még mert nem tudod kezelni a problémáid nem vagy depressziós.

Menj öld meg magad!

Úgysem mered.az ilyen idiótáknak csak a szája nagy.

bár nekem full mindegy,egyel több vagy kevesebb hülye...

2015. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármi történjék is, sose add fel. Legyen bátorságod elmenni a nevelési tanácsadóba és ott időpontot kérni egy pszichológustól. Ez a Te életed. Magadért kell megtenned. Mit érzel miután megvágtad magad? Megkönnyebbülsz? Kötve hiszem. Csupán szégyenkezel. Mennyivel jobb lenne, ha nem kellene takargatnod a sebeidet? Jogod van dönteni. Eldönteni, melyik utat választod, s hogy valóban megszeretnél-e gyógyulni. A megoldás a problémáidra az elmédben rejlik. Hagyd, hogy megnyisson egy pszichológus és rávezessen. Az öngyilkosság csak a legvégső esetekben indokolt. Ha nincs már egyetlen élő rokonod sem és hajléktalan vagy. De a szüleid igen is élnek! Nem számít, mennyit és miért veszekednek mégis ott vannak Neked! Mondd el nekik, mi bánt. Értesd meg velük, hogy komoly a probléma. Mutasd meg a hegeidet, vállald fel önmagad. Adj nekik időt, míg megemésztik. Itt az idő, hogy tegyél magadért! Képes vagy rá! Ki tudsz törni a depresszió állapotából, csupán akarnod kell!
2015. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6.válaszoló Köszönöm igyekszem:))
2015. dec. 25. 17:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Első körben menj el a házi orvosodhoz! Fog beutalót adni a megfelelő helyre. Ez a vagdosás tényleg most nagy divat lett. Régen egyáltalán nem hallottam ilyenről. Én is voltam pár évig GAD diagnózisos, de én nekem eszembe sem jutott vágni magam. Sportolj, tornázz, fáraszd le magad fizikailag.
2016. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Menj el sportolni. Kapcsolj ki!
2016. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)) igyekszem:)
2016. jan. 5. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!