Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék megnyugodni?

Hogy tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés
Annyira fáj a fejem és a nyakam hátul 3 napja hogy már aludni sem tudok, sehogy sem jó annyira fáj. Attól félek hogy agyvérzést vagy stroke kapok, nagyon remegek. Állandóan, szerintem most is 1000el ver a szívem, nem tudok megnyugodni. Tippek? :(

2021. jan. 4. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni dokihoz
2021. jan. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Fájdalomcsillapító, akár 2 szem is nyugodtan, és ha holnapra sem javul, telefon reggel a háziorvosnak, mert Covid tünete is lehet az erős, hosszan tartó fejfájás.
2021. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Angel3000 ***** válasza:
44%
Szia! Az autogèn tréninget tudnám neked ajánlani! A depresszió ès szorongás enyhitèsère az autogén trènig jóbevált módszer. Sajnos mivel most nem indulnak ilyen tanfolyamok, nem tudsz sehová se beiratkozni. Ami viszont megnyugtatna az a Meditáció, a legtöbb meditációs eljárás kèt nagy csoportba sorolható. 1. A receptiv meditációban a gyakorló a teljes cèltalanságra törekszik, ès minden gondolatot ès kèpet beenged belsô tudatáig. A Zen-meditáció jellegzetes pèldája a receptiv meditációnak. 2. A koncentrativ eljárások alkalmával a gyakorló egy bizonyos hangra, tárgyra vagy szóra összpontosit. A nyugati világban fôként ezeket a meditációs formákat ismerik ès alkalmazzák, a meditáció segitsègèvel. Nèzz utánna ! Kiegèszitèskèppen Javaslom; citromfû tea (nyugtató hatású), ideges szivpanaszok enyhitèsère. Enyhe alvászavaroknál este kortyoljad el egy nagy bögrèvel.A másik igen hasznos gyógynövèny, ami tud segiteni az a Galagonya a legjobb gyógynövèny, mivel a központi idegrendszerre hat, hatèkonyan enyhiti a szèdûlèst, szorongást, a szapora szivdobogást. A galagonyának nem csupán nyúgtató hatása van, rendkivûl jó sziverôsitô is, serkenti a szivizom vèrellátását, èrtágitó ès vèrnyomáscsökkentô hatású. Szerezzèl be a Gyógyszertárból Sedacur forte - nyugtató, altató hatású gyógyszert. Három gyógynövènybôl keszûlt; - macskagyökèr komló, citromfû kombinációja. Napközben jó közèrzetet biztosit, oldja a feszûltsèget. Este jobban tudsz aludni tôle. Èn nem vagyok a gyógyszerek hive, inkább próbáld meg a gyógynövènyek hatását. Mielöbbi jóbbúlást!
2021. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a migrénem ilyen, tart három napig és a végén már teljesen be van állva a hátam és nyakam is.

Hol fáj a fejed? Halánték, homlok, szemüreg stb.?

A gyógyszer nekem csak csillapít egy jó kis klasszikus három napos migrén esetén, elmulasztani nem nagyon lehet. Ha pl. kedd délután kezdődik, akkor péntek délután vagy este múlik el, nekem ennyire pontos, anyukámnak is, ő is migrénes. Emlékszel, hogy pontosan mikor kezdődött? Talán már te is közeledhetsz a végéhez.

De persze menj el orvoshoz mindenképpen ezzel, engem neurológus diagnosztizált, csak azért fecsegtem ennyit, hogy kevésbé aggódj, mert hasonlít egy klasszikus migrénhez.

Egyébként ahogy írták már, lehet a covid miatt is akár, nekem mandulagyulladás miatt is brutál fejfájásom volt, amiről tudtam, hogy nem migrénes, csak hasonlított.

Szedtél valamilyen fájdalomcsillapítót?

2021. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyaktorna nem jó erre? Láttam nemrég egy vidót bár angol, de szerintem anélkül is követhető, ha érdekel megkeresem.
2021. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szombat óta fáj sajnos és nem javul. Nem tudjuk, hogy pontosan mi fáj, hogy vajon a nyakból sugárzik e a fájdalom felfelé, vagy nem. Vettem be dolgitot, neurofent is sokszor, magnéziumot, de egyik sem használ egyik se😕 A videó érdekelhet hátha az használ!
2021. jan. 5. 08:13
 7/8 A kérdező kommentje:
A fejem hátul fáj tarkótól fejbubig, van amikor a nyakam is, de nem hiszem el már, hogy nem múlik 1 percre sem. Nehezen tudtam aludni.
2021. jan. 5. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Igazából nagyon primitív, 6 mozdulat fél fél percig, szóval három perc. Nem tudom jó e erre, szóval csak óvatosan:

https://www.youtube.com/watch?v=K4dmZ5_n6uU

2021. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!