Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki felnőttként autista vagy annyira zárkózott, félénk, hogy senkivel nem mert beszélni, se szemkontaktust nem bírja?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, 30+os lehet. Sosem kommunikál senkivel, ha csak nem kérdezel tőle valamit, nagyon kerüli a szemkontaktust is. vagyunk páran újak, ez az ember évek óta itt van és egymagában mindig, mi nyitunk felé, nem közösítjük ki, igyekszünk bevonni a társaságba, kicsit beszéltetjük, megnevettetjük is ha úgy van. A poénokat veszi, a filmekről is van ismerete ami ép feljön témában. Én elsőként azt gondoltam róla, lehet autista, hogy ennyire nem kommunikatív és hogy ennyire kerüli a szemkontaktust, de valaki mondta nem, ő nem az csak nagyon félénk. Létezik ez? Létezik, hogyha valakit gyerekként bántottak, akkor 30+osan is ennyire tartson az emberektől? Nem valami más baja van neki? Felnőttként azért változik az ember. Azért mégis több, mint 20 év eltelt azóta, de ha kamaszkora is rémálom volt akkor is 15 év eltelt.

#bántás #autizmus #gyerekkor #vagy félénkség
2021. jan. 5. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ilyen vagyok, csakhogy én aspergeres, súlyosan szociális fóbiás és ideggyenge vagyok plusz elkerülő személyiségzavarom is van. Már 43 éves vagyok és le is százalékoltak. A kollégád szerencsés, hogy kibírta idáig és van munkája.
2021. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Én is Aspergeres vagyok, és a szemkontaktus hiánya valóban klasszikus tünet, de mástól is lehet, pl. szociális fóbia.

Aki autista, az örökre az is marad, max. enyhülnek a tünetek.

25N

2021. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az aspereges és az autista nem ugyan az? Vagy van köztük valami hasonlóság? Vagy szinte ugyan az? Régebbi munkahelyemen is volt egy 25+ körüli fickó, aki szintén mindig lesütött fejjel járt, kelt, senkihez nem szólt és valami pecsételős munkája volt irodában, külön asztal, stb. Ő róla is azt hitte fogyatékos, de ő is vagy aspereges, vagy autista lehetett. Aki ilyen annyi éves korban, akkor ők betegek? 0 kapcsolat meg minden? De akit leszázalékolnak és unkaképtelen hogyan tud megélni a mai világban? Nem lehet segíteni rajtuk sehogy? Feszültek vagytok? ha beszéltetjük az neki baj? nem akarjuk sem terhelni, sem azt hogy rosszul érezze magát, csak kicsit oldani szeretnénk.
2021. jan. 6. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Az aspergeres is rajta van az autizmus spektrumon.
2021. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, az Asperger az autizmus enyhébb formájának a neve.
2021. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elmúlt 30, de még sosem volt neki barátnője.
2021. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Vagy annyira magának való lenne tényleg?


Én ismerek amúgy olyat aki 32 éves és mindenkinek egy a véleménye róla: sík hülye szegény. Ő nem autista, nem tudjuk nála ez hogy sikerült, állítólag az egész család hibádzik. Én csak őt ismerem. Na ő aztán te jó isten... Egyszerűen az ember vagy elfogadja hogy ő bizony ilyen, vagy nem. Ő egy kb. nem tudom, 5 éves szintjén van e valahol. Különben a legjobb droid a cégnek pont ezért mert őt irányítani kell és ő csinálja mint a gép! Munkájával nincs gond. Ő ezt kérte, hogy mondjuk meg mit csináljon amikor egy soron csapatmunkában dolgoztunk mert nem tudja magától. Én sokat dolgoztam vele. Több mint egy év mindennap. Azóta már nem egy helyen vagyunk, de mindennap beszélek vele műszak előtt. Beszélek, de nem hallja meg legtöbbször. Mondja a marhaságait, nem számít hogy össze független e vagy sem. :)

Amúgy meg nagyon kedvelem annak ellenére, úgy ahogy van elfogadtam, tényleg. De sajnálom is, hogy valahol félre ment, mert egy helyes, 32 éves férfi lehetne! De nem az, mert csak gyerek agyilag és nem fog változni. Megtanultam őt nem felnőttként kezelni, mert őt úgy nem lehet. Gyerekként kell rá tekinteni. Különben nagyon jó szívű és ki is van használva rendesen hát mert hülye szegénykém és hiába papoltam neki szépen, akárhogy! A vicc, hogy ő is ezt mondja magáról, hogy hülye. Nem sértődik meg semmin, akármilyen durvát szólnak neki be, nem jut el ahova kéne neki. Hát ő ilyen. :)

2021. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7es! Hú, szegény, nagyon rossz lehet azért neki. Amúgy akiről én írtam, ő nem buta ember, jól dolgozik, nem kell mellette lenni, csak megmondják nap elején mit kell csinálnia és tudja magától és még tovább is fogják képezni, szóval ő nem süsü, csak szerintem aspergeres lehet. Amúgy azóta többet veszi fel már velünk a szemkontaktust, lehet neki ehhez is sok idő kell, újakkal nem beszél, most már ő is kezd felém beszélni, ez valahol jó érzés is. Sajnálom, mert egyébként ő is egy jó érésű, segítőkész emberke, és jól is dolgozik, drukkolok neki, hogy az ottáson átmenjen és kicsit előrébb jusson :)
2021. ápr. 22. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!